Найненависніша тирада Джоан Роулінг: Транс-люди – злочинці, які не потребують правового захисту

У понеділок в Шотландії набув чинності новий суперечливий закон проти злочинів на ґрунті ненависті, і антитранс-провокаторка Джоан Роулінг вхопилася за можливість перевірити рішучість шотландської влади, яка має забезпечити його виконання.

Я була УМИСНО ОБРАЗЛИВА“, – написала Роулінг вчора на Х в темі, що розширює межі мови ненависті, оскільки вона вважала транс-людей жорстокими злочинцями (і навіть вбивцями з сокирою). Роулінг перерахувала численних трансгендерних злочинців і громадських діячів, стверджуючи, що кожен з них або порушував права дівчат і жінок, або викрадав у них омріяні посади.

Авторка “Гаррі Поттера” сповила свої ненависні коментарі сарказмом, прикриваючись першоквітневим дописом, але потім пішла на поправку, образивши долю своїх злочинних підданих.

Першоквітневі дурники! “, – вигукнула Роулінг. “Очевидно, що люди, згадані у вищезгаданих твітах, зовсім не жінки, а чоловіки, всі до одного“.

Усі трансфобні пости Роулінг позначила тегом #ArrestMe.

Нещодавно ухвалений Закон про злочини на ґрунті ненависті та громадський порядок (Шотландія) 2021 року додає до попередніх законів про захист від мови ворожнечі новий злочин – “розпалювання ненависті”, пов’язаної з віком, інвалідністю, релігією, сексуальною орієнтацією, трансгендерною ідентичністю або інтерсекс-ідентичністю. Якщо хтось робить заяви проти цих груп, “які розсудлива людина вважатиме погрозливими або образливими”, йому може загрожувати до семи років ув’язнення.

Закон також містить захист свободи слова, в тому числі щодо “ідей, які ображають, шокують або викликають занепокоєння”, а це означає, що Роулінг, швидше за все, не буде притягнута до юридичної відповідальності за свою ненависницьку публікацію.

“Приймаючи шотландський закон про злочини на ґрунті ненависті, – написала Роулінг у своєму твіттері, – шотландські законодавці, схоже, надавали більшого значення почуттям чоловіків, які втілюють своє уявлення про жіночність, хай навіть мізогіністично чи опортуністично, ніж правам і свободам реальних жінок і дівчат. Нове законодавство відкриває широкі можливості для зловживань з боку активістів, які хочуть змусити Роулінг та її союзників по боротьбі з трансгендерністю замовкнути”, – написала Роулінг.

Питання, які поглинали Роулінг протягом чотирьох років, відколи вона почала ганятися за кліками зі своїми антитрансовими поглядами, включають в себе наступне: “ліквідація одностатевих просторів для жінок і дівчат”, “безглуздість даних про злочинність, якщо насильницькі та сексуальні напади, скоєні чоловіками, реєструються як жіночі злочини”, “гротескна несправедливість дозволу чоловікам змагатися в жіночих видах спорту” і “несправедливість того, що жіночі робочі місця, почесті та можливості забирають собі транс-ідентифіковані чоловіки”.

Розумні люди, можливо, могли б подискутувати на цю тему, але її твердження про “незмінність” біологічної статі затьмарює всі інші її твердження. Біологічним фактом є те, що стать і пов’язана з нею гендерна приналежність є мінливими – існування інтерсекс людей це доводить.

Погляди Роулінг на цю тему не завжди були такими непохитними.

Якось авторка писала про емпатію до трансжінок, “відчуваючи спорідненість, бо вони вразливі так само, як і жінки – тобто, до чоловічого насильства“.

Вона також виявила здатність до нюансів, поділившись: “Я поважаю право кожної транс-людини жити так, як вона вважає за потрібне і комфортно. Я б вийшла з вами на марш, якби вас дискримінували за ознакою трансгендерності. У той же час, моє життя сформувалося під впливом жіночої статі. Я не вважаю, що говорити про це – це ненависть“.

З тих пір її погляди стали настільки жорсткими, що в нещодавньому дописі в соціальних мережах вона прославляла ув’язненого подвійоного ґвалтівника як взірець трансґендерної жіночності.

Сьюзен Сміт з організації “За жінок Шотландії”, яка бореться за права біологічних жінок, виступає проти нового закону, який розкритикувала Роулінг.

“Тести досить розмиті, і ми не знаємо, як люди будуть їх інтерпретувати, – сказала вона в інтерв’ю BBC News за день до того, як Роулінг опублікувала свою тираду. “Ми очікуємо, що буде багато зловмисних скарг, багато досить тривіальних скарг, і, можливо, люди, які стануть об’єктами розслідування, побачать, що їхнє життя перевернулося”.

“Я уявляю, що буде багато скарг, наприклад, на Джоан Роулінг”, – додала вона.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією