Над Ризькою ратушею замайорів ЛГБТ-прапор. Консерватори в сказі

Напередодні Ризького прайду, який почався 4 червня, на балконі Ризької ратуші, серед інших прапорів, з’явився ЛГБТ-прапор.

Таким чином мер Риги Мартіньш Стакіс вирішив висловити солідарність із громадянами Латвії, які вирушать на прайд.

“Рига – столиця Латвії, країни Євросоюзу, і, як і в інших європейських містах, цей прапор вивішується біля мерії перед прайдом. У Вільнюсі навіть міську думу підсвічували в кольорах веселки. Ми раді об’єднатися з нашими союзниками – країнами ЄС, посольствами США і Канади в Латвії”, – сказав Мартіньш Стакіс, цитує слова мера агентство LETA. “Над Ризькою думою піднято райдужний прапор! Дякую @MStakis! Щасливого тижня гордості! Ми всі Латвія! 🏳️‍🌈 🏳️‍⚧️”, – йдеться в повідомленні в офіційному мікроблозі партії “Прогресивні”.

На жаль, не всі політичні сили сприйняли рішення мера адекватно. А якщо бути точними, майже всі фракції Ризької думи, за винятком партії “Прогресивні”, зажадали негайно зняти райдужне полотнище. Навіть у коаліції думки розійшлися. Фракції Національного об’єднання і Латвійського об’єднання регіонів, які об’єднані з “Прогресивними”, як стало очевидно, дотримуються іншої точки зору.

Але, як повідомляють ЗМІ, мер Риги Мартіньш Стакіс непохитний. Він заявив, що прапор має залишиться на балконі мерії на весь час Ризького прайду.

Одночасно у відповідь на вимоги консерваторів Мартіньш Стакіс у своєму мікроблозі нагадав про те, що “нетерпимість веде до насильства”, пославшись на росію, пояснюючи причини злочинів проти ЛГБТ-людей на території країни.

“У Латвії люди досі зазнають фізичних нападів, тому що вони інші. Ненависть до ЛГБТК+ – один зі стовпів режиму в росії…”

– написав Стакіс, давши посилання на повідомлення про гомофобну атаку в Латвії на початку квітня, внаслідок якої сильно постраждав молодий чоловік.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією