На конференції англіканських єпископів був скандал через ставлення до ЛГБТ

Група англіканських єпископів заявила, що відмовиться від причастя з єпископами-геями та з тими, хто підтримує одностатеві шлюби.

На всесвітній Ламбетській конференції англіканських єпископів, яка проводиться вперше за 14 років, виник скандал через ставлення до гомосексуальності, повідомляє видання Religion News.

Під час конференції, в якій беруть участь понад 650 єпископів, у тому числі понад 100 єпископальних церков, група англікан обурилася проектом документа проти одностатевих шлюбів.

Протести ліберального крила англікан спрямовані проти проєкту документа, в якому сказано, що «шлюб визначається як союз між чоловіком і жінкою» та «англіканська спільнота загалом вважає, що одностатеві шлюби неприпустимі». Крім того, в документі йдеться, що не можна радити «узаконювати чи благословляти одностатеві шлюби».

Єпископи й миряни, які виступають за ЛГБТ, заявили, що документ, що готується, є «протилежністю зціленню і примиренню», а представники Англіканської церкви Уельсу впевнені, що незгода з прийняттям ЛГБТ «підриває і принижує гідність невід’ємної частини нашої спільноти, замість того, щоб утверджувати її».

Ці протести змусили архієпископа Кентерберійського Джастіна Уелбі переглянути «Lambeth Calls» (назва документа) і змінити його формулювання, написавши, що «багато єпархій продовжують стверджувати, що одностатеві шлюби неприпустимі», тоді як «інші благословили і вітали одностатеві союзи/шлюби після ретельного богословського осмислення та процесу прийняття».

Мері Гласспул, помічниця єпископа в Нью-Йорку та перша заміжня єпископеса-лесбіянка в Англіканській церкві, сказала, що «якщо Англіканське співтовариство хоче вижити, воно має визнати, що є єпархії, які стверджують, що шлюб укладається між чоловіком і жінкою, та інші, які приймають ЛГБТ».

Вона впевнена, що одностатевий шлюб має бути «таїнством церкви», оскільки у «всіх людей має бути можливість отримати ту благодать, яка йде від таїнства».

Інша представниця ЛГБТ-крила в Англіканській церкві Джейн Озанн не задовольнилася змінами, внесеними Джастіном Велбі в документ, і зазначила, що «нам потрібні вибачення та пояснення, чому це сталося і як це сталося. Ніхто не визнав своєї провини, і зрештою архієпископ Кентерберійський не повинен був його підписувати».

У той же час група єпископів Глобального Півдня (переважно з Африканського континенту) оголосила під час зустрічі лідерів англіканської громади, що вони відмовляться від причастя з єпископами, які мають гомосексуальних партнерів, а також від причастя з тими, хто підтримує одностатеві шлюби.

Противники одностатевих шлюбів вважають, що організатори Ламбетської конференції 2022 року не визнали, що її резолюція «не тільки про секс і шлюб, а й переважно про авторитет Біблії, яку англікани вважають головним дороговказом у вірі та порядку».

Архієпископ Південного Судану Джастін Баді закликав Англіканську церкву ввести санкції щодо провінційних церков, які висвячують єпископів-геїв і дозволяють одностатеві шлюби.

До цих провінційних церков належать Єпископальна церква у Сполучених Штатах, Єпископальна англіканська церква Бразилії, Англіканська церква Канади, Англіканська церква Нової Зеландії та Полінезії, Шотландська єпископальна церква та Церква в Уельсі.

За словами архієпископа Баді, Англіканське співтовариство «занадто довго було зворушене поглядами Заходу й ігнорувало голоси Глобального Півдня».

У той же час єпископи Нігерії, Уганди та Руанди відмовилися брати участь у конференції, оскільки, на їхню думку, «нічого не змінилося у спірних питаннях, які насамперед розірвали тканину спільноти».

«Навпаки, ситуація погіршується, оскільки винуватці стають дедалі сміливішими і наполегливішими у своїх помилках і заколотах», – заявили ці африканські єпископи у своєму листі.

Питання сексуальності, і зокрема одностатевих шлюбів, розколює Ламбетську конференцію протягом десятиліть, причому розбіжності настільки глибокі, що Уелбі скасував заплановану зустріч у 2018 році.

Двома роками раніше група англіканських єпископів з усього світу розкритикувала Єпископальну церкву США за схвалення одностатевих шлюбів. Відтоді Шотландська єпископальна церква вирішила дозволити одностатеві шлюби, а Англіканська церква в Уельсі проголосувала за надання особливих благословень одностатевим подружнім парам.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією