Марцін Яблонковський – Mr. Bear Europe 2024

Після веселого та дружнього змагання європейська ведмежа спільнота висловилася та обрала Марціна Яблонковського новим Mr. Bear Europe 2024 під час заходів Кельнського прайду на початку цього місяця.

Марцін дав інтервʼю bearworldmag, в якому розповідає про конкурс, знайомить нас з польською ведмежою сценою та розповідає, чого він сподівається досягти на посаді нового Містера Ведмідь Європи.

BWM: Що для вас означає бути названим новим Містером Ведмідь Європи?

Марцін Яблонковський (МЯ): Для мене це, перш за все, надзвичайна відзнака і привід для гордості, адже польська гей-спільнота не здобула великої кількості міжнародних титулів. А що стосується ведмежої спільноти, то я перший польський містер з європейським титулом. Це велика відповідальність – гідно представляти спільноту ведмедів.

BWM: Розкажіть, будь ласка, як проходило змагання.

МЯ: Фінал виборів відбувся на борту корабля, що плавав по Рейну під час CSD (Christopher Street Day) 2024, що проходив у Кельні наприкінці липня. До цього протягом місяця тривало онлайн-голосування. Перед фіналом виборів свої голоси також віддали представники клубів та організацій, які мають права на титул. Під час заходу кожен учасник мав коротку хвилину, щоб представити себе глядачам, а через кілька хвилин були оголошені результати, вручені титул і стрічка.

BWM: Чим цей конкурс відрізнявся від конкурсу Mr. Bear Poland?

МЯ: Конкурс “Містер Ведмідь Європа” повністю відрізнявся від конкурсу “Містер Ведмідь Польща”. З того, що я помітив, є дві відмінні тенденції. Польські вибори (а також вибори в Чехії та Нідерландах) мають більше шоу-елементів. Кандидати готують різні виступи, іноді навіть кілька різних. На польських виборах також проводяться онлайн-слухання кандидатів, під час яких вони мають відповісти на різні запитання.

У випадку з виборами “Містер Ведмідь Європа” організатори роблять акцент на впізнаваності, яку кандидати вже здобули. Це видається логічним, адже для того, щоб взяти участь у конкурсі, потрібно вже здобути титул Містера або Віце-містера.

BWM: Якими є Ваші нові обов’язки як Містера Ведмедя Європи?

МЯ: Це складне питання, тому що я, чесно кажучи, ще не знаю. Містер Ведмідь для мене завжди означав бути представником, як спосіб показати спільноту ведмедів іншим.

Я уявляю, що цей новий титул буде саме таким, тільки в набагато більшому масштабі. Я завжди хотів бути дуже активним містером не лише у нашому ведмежому світі, але й в інших спільнотах (шкіряних, цуценят тощо), тож я намагатимусь робити все можливе, щоб продовжувати цю роботу.

BWM: Розкажіть нашим читачам про ведмежу сцену та спільноту в Польщі. Де всі збираються? Які найкращі ведмежі тусовки?

МЯ: Польська ведмежа спільнота налічує кілька тисяч людей. Частина з них належить до асоціації “Ведмеді Польщі”, яка була заснована у 2009 році. Асоціація зосереджується на інтеграційних заходах, але також проводить освітні та оздоровчі заходи. Щороку “Ведмеді Польщі” організовують шість великих заходів, а також спонсорують численні менші заходи, організовані членами спільноти.

На жаль, у нас немає типового місця зустрічі ведмедів – ми зустрічаємося в дружніх гей- і фетиш-пабах або клубах. Частково це пов’язано з тим, що наша спільнота розкидана по всій країні. Якщо ви хочете зустрітися з польськими ведмедями, найкраще перевірити календар подій на сайті Bears of Poland або зв’язатися з одним із польських ведмедів.

Найважливіші польські ведмежі події, які варто відвідати, – це конкурс Mr. Bear Poland (проходить щороку в жовтні в Познані), конкурс Mr. Chaser Poland (проходить навесні у Варшаві) і Bear & Fetish Camp (чотириденний захід на свіжому повітрі, який також можуть відвідати люди, що не належать до ведмежої спільноти). Не менш популярними заходами є літня зустріч amBears (проходить у Тримісті, на березі нашого моря), груднева вечірка Miśkołajki (День Святого Миколая) та WrocLove, що проходить на заході Польщі у Вроцлаві.

BWM: Що вам найбільше подобається в образі ведмедя?

МЯ: Для мене ведмідь – це сила, мужність і завзятість, але також ніжність і делікатність плюшевого ведмедика. Ця можливість поєднання протилежних рис здається мені особливо цікавою. Інший аспект – різноманітність і єдність. Пам’ятаєте, що символізують кольори ведмежого прапора? Різні види ведмедів з усього світу. Приналежність до спільноти не виключає різноманітності та інакшості.

BWM: Як європейські ведмеді порівнюються з іншими ведмежими спільнотами світу?

МЯ: Ведмежа спільнота в Європі дуже різноманітна з точки зору організації. У деяких країнах існують загальнонаціональні організації, в інших – лише групи або місцеві організації. Ці групи співпрацюють одна з одною або контактують між собою в дуже різних сферах, тому тут важко знайти спільні риси. З іншого боку, ведмежа спільнота і самі ведмеді, напевно, не надто відрізняються від своїх побратимів з усього світу. Я б не наважився визначити якусь одну модель європейського ведмедя.

BWM: Що чекає на вас далі?

МЖ: Наразі мені потрібно відпочити кілька днів, тому що перемога в цьому конкурсі стала для мене повною несподіванкою. Я сподівався на хороший результат, але змагався з багатьма чудовими Містерами, тому можливий будь-який розвиток подій. До речі, хочу подякувати всім своїм суперникам за чудову спортивну підготовку. Можливість зустрітися з вами, як завжди, була чудовою і безцінною. Особлива подяка Дені Беар (Нідерланди), який виграв титул Віце-містер Ведмідь Європи. А також хочу подякувати моєму чоловікові Джеку за підтримку у всій цій пригоді.

Щодо майбутнього… Я хотів би об’єднати різні європейські ведмежі спільноти, заохочуючи спільні зустрічі, обмін думками, дискусії. Я також відкритий до співпраці з іншими спільнотами, бо вважаю, що ми не повинні замикатися в межах власної субкультури.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар