Майже 50% ЛГБТ-підлітків думали про самогубство в минулому році, а майже п’ята частина трансгендерних чоловіків намагалися покінчити з життям, – шокуючі результати опитування

Згідно з результатами опитування, яку було проведено організацією із запобігання самогубствам Trevor Project, більше ніж одна з 10 молодих людей, які ідентифікують себе як ЛГБТК, намагалися покінчити життя самогубством у 2023 році.

Про це сповіщує Dailymail.

Опитування, яке фокусується на психічному здоров’ї ЛГБТК-молоді, було розповсюджене серед 18 000 осіб у віці від 13 до 24 років.

Майже 40 відсотків ЛГБТК-молоді серйозно розглядали можливість спроби самогубства в минулому році, тоді як 46 відсотків трансгендерних і небінарних молодих людей у віці від 13 до 17 років мали подібні думки.

Трансгендерні чоловіки були найбільш схильні до ризику: понад 50% з них повідомили, що думали про самогубство, а 18% з них намагалися його вчинити.

Серед ЛГБТК-підлітків у віці від 13 до 17 років 16% намагалися покінчити життя самогубством. Це вище, ніж середній показник серед усієї ЛГБТК-молоді, який становить 12%.

Ще більш тривожним є те, що половина опитаних повідомили, що не змогли отримати психіатричну допомогу, коли вони її потребували.

Якщо проаналізувати дані детальніше, то суїцидальні думки суттєво відрізняються серед різних груп ЛГБТК-спільноти.

Серед тих, хто ідентифікує себе як пансексуали, спостерігається найвищий рівень як роздумів про самогубство, так і спроб самогубства, а серед геїв, лесбійок, бісексуалів і квір-людей – відносно однаковий рівень спроб самогубства.

Згідно з опитуванням, серед расових груп корінна американська ЛГБТК-молодь була найбільш схильною до роздумів про самогубство або до спроб самогубства, ніж серед інших.

Trevor Project заявили, що «анти-ЛГБТК+ віктимізація» є основним фактором, що підвищує ймовірність самогубства серед молодих людей, що було виявлено організацією і в попередніх дослідженнях.

«Цьогорічне опитування знову показує, що роздуми про самогубство або спроби самогубства не є рідкістю серед ЛГБТК+ молодих людей, – сказала докторка Роніта Нат, віце-президентка з досліджень Trevor Project. «Однак, багато факторів ризику самогубства можна попередити, і вони часто кореняться у віктимній поведінці інших людей».

Віктимізація включає булінг, який для опитаних віком від 13 до 17 років є більш поширеним, оскільки вони ще навчаються в школі.

Сорок дев’ять відсотків молодих людей цієї вікової групи зазнали знущань через свою ідентичність, а ті, хто зазнав знущань, частіше повідомляли про думки про самогубство.

Соціальний клімат у США – це те, від чого ЛГБТК-молодь також відчуває себе жертвою. 90 відсотків опитаних заявили, що «їхній добробут зазнав негативного впливу через нещодавню політику».

В опитуванні не уточнювалося, які саме політичні події можуть мати на увазі ці молоді люди, але за даними ACLU, в законодавчих органах штатів циркулює 489 анти-ЛГБТК законопроектів.

Переважна більшість законопроектів, які відстежує ACLU, передбачають заборону для трансґендерних жінок займатися жіночим шкільним спортом. Інші законопроекти вимагають, щоб ті, хто бажає зробити операцію з коррекції статі, досягли повноліття, перш ніж вони зможуть це зробити.

Такі законодавчі пріоритети переважають у південних і середньо-західних штатах, і, ймовірно, саме тому 45% трансгендерних і небінарних молодих людей повідомили, що розглядають можливість переїзду до іншого штату.

Trevor Project стверджує, що більше прийняття – це рецепт для вирішення проблем з психічним здоров’ям, з якими стикається ЛГБТК-молодь.

Опитування показало, що ЛГБТК-люди, які стверджують, що живуть у прийнятному середовищі, «намагалися покінчити життя самогубством менш ніж удвічі рідше», ніж ті, хто живе в неприйнятних спільнотах.

Крім того, трансгендерні та небінарні люди, які використовували бажані займенники і мали доступ до гендерно-підтверджуючого одягу та шкільних туалетів, «мали нижчий рівень спроб самогубства порівняно з тими, хто цього не робив».

Аміт Пейлі, генеральний і виконавчий директор проекту «Тревор», сказав в інтерв’ю CBS News три роки тому, що ЛГБТК-молодь пишається тим, хто вони є, незважаючи на виклики, з якими вони стикаються, і потребують рольових моделей, які б зміцнювали цю гордість.

«Ми бачимо, що 85% ЛГБТК-молоді пишаються тим, що вони є ЛГБТК», – сказав Пейлі у 2021 році.

Ми знаємо, що коли ви бачите зображення людей, які досягли успіху, коли в суспільстві менше дискримінації та стигматизації, це допомагає молодим людям пишатися собою і дозволяє їм досягти успіху та процвітання».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією