Майже 10 % дорослих людей по всьому світу ідентифікують себе як ЛГБТК+

Глобальне опитування, яке було проведено міжнародною дослідницькою компанією Ipsos, засвідчило, що кількість дорослих, які ідентифікують себе як ЛГБТК+, сягнула понад 9 %.

З 7 лютого до 13 березня Ipsos опитала 22 514 дорослих із 30 країн, включно з Португалією, Нідерландами, Туреччиною і Бразилією. У Бразилії було зафіксовано найбільший відсоток дорослих ЛГБТК+ людей – близько 15 %. У Перу та Японії найменший – 4 %.

Серед опитаних дорослих у середньому 3 % ідентифікували себе як геї або лесбійки, 4 % – як бісексуали, 1 % – як асексуали, і 1 % – як пансексуали або омнісексуали. Респонденти з покоління Z удвічі частіше ідентифікували себе як ЛГБТК+ порівняно з мілленіалами і вчетверо частіше порівняно з представниками покоління X і бумерами.

У США частка населення, що ідентифікує себе як ЛГБТК+, відповідає середньому світовому рівню – 9 %. Але це, зазначає “Advocate”, на відсоток менше, ніж 2021 року.

Що стосується гендерної ідентичності, то один відсоток опитаних відносить себе до трансгендерів. Ще один відсоток ідентифікує себе як небінарних, гендерфлюїдних або невідповідних гендерним нормам.

Ipsos також виявила, що сегменти ЛГБТК+ спектра стали більш видимими, порівняно з попереднім опитуванням у 2021 році. Один із двох дорослих розповів, що в нього є родич, друг або колега, який є геєм або лесбійкою. Один із чотирьох заявив, що в нього є знайомий – бісексуал. Один із восьми – трансгендер, небінарний, такий, що не відповідає гендерним нормам, або гендерфлюїдний. Найменша видимість зафіксована в Туреччині, Японії, Південній Кореї, Румунії, Угорщині та Польщі.

Ще одне спостереження: жінки частіше говорили, що знають когось, хто належить до ЛГБТК+. Опитування також показало, що люди усвідомлюють реальність трансфобії та її наслідки. Майже 70 % заявили, що трансгендери стикаються з дискримінацією.

У світовому масштабі тільки 56 % респондентів вважають, що одностатевим парам слід дозволити вступати в законний шлюб. Португалія та Нідерланди продемонстрували найвищу підтримку рівності в шлюбі – 80 %. У США 54 % респондентів підтримують рівність у шлюбі. Туреччина виявилася країною з найменшою підтримкою рівності в шлюбі з 30 країн, які брали участь в опитуванні – лише 20 %.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією