ЛГБТК+ прапори, якиі ви можете побачити на прайді, і що вони означають

Щороку в червні квір-спільнота збирається разом, щоб пройти маршем через центри міст, вшановуючи різноманітність нашого народу – часто, розмахуючи прапорами або одягаючись у них.

Деякі з цих прапорів можуть бути знайомі не всім, тому PinkNews пропонує вам поглянути на безліч яскравих і різноманітних дизайнів, а також на те, що вони означають.

Прапор ЛГБТК+ або прапор гей-прайду

Почнемо зі знайомого.

Веселковий прапор можна побачити на прайдах по всьому світу і часто використовують як колективний символ всієї ЛГБТК+ спільноти.

Однак дизайн, з яким ми найбільш знайомі, дещо змінився від оригіналу, розробленого Гілбертом Бейкером у 1977 році.

Бейкер, який помер у 2017 році, говорив, що кожен колір на прапорі представляє щось своє.

За словами Бейкера, рожевий колір означає секс, червоний – життя, помаранчевий – зцілення, жовтий – сонце, зелений – природу, бірюзовий – магію, синій – спокій і фіолетовий – дух.

«Мені подобається думати, що ці елементи є в кожній людині, всі їх поділяють», – сказав він в інтерв’ю ABC7 в 1972 році.

“Прапори щось говорять. Ви вивішуєте веселковий прапор на лобовому склі, і ви щось говорите”.

Хоча шестисмуговий прапор, з яким ми всі найбільш знайомі, з’явився через труднощі з отриманням рожевої та бірюзової тканини, це не означає, що прапор закінчив змінюватися.

У 2017 році кампанія «Більше кольору – більше гордості» додала до традиційного прапора дві додаткові смуги чорного і коричневого кольорів, щоб відчутно включити в нього кольорових людей.

Новий прапор викликав суперечки, але він має велику кількість прихильників, серед яких Лєна Вайтхе, яка казково вдягнула накидку-версію інклюзивного прапора на Met Gala 2018 року.

Прапор бісексуальної гордості

Прапор бісексуальної гордості був розроблений Майклом Пейджем у 1998 році, щоб дати бісексуальним людям ширше відчуття спільноти та видимості.

За словами Пейджа, ідея прапора полягає в тому, що фіолетовий колір поєднується з блакитним і рожевим так само, як бісексуальні люди часто непомітно зливаються з спільнотами геїв і гетеросексуалів.

Прапор відображає феномен бісексуального освітлення.

Бісексуальне освітлення – це коли продюсери використовують рожеві, фіолетові та блакитні відтінки, щоб змусити зірок сяяти, і це було помічено в ряді ваших улюблених фільмів.

Мем з’явився в кількох блокбастерах, серед яких «Чорна пантера», «Атомна блондинка» і «Лоґан», а також у чудовому кліпі на пісню Джанель Монае «Make Me Feel».

Прапор трансгендерного прайду

Прапор трансгендерного прайду був створений Монікою Хелмс, ветеранкою військово-морського флоту, яка відкрила свою трансгендерність у 1987 році.

Хелмс придумала транспрапор у 1999 році, після того, як вона зустріла Майкла Пейджа, і він сказав їй, що «транс-спільноті теж потрібен прапор».

Ідея дизайну прийшла до неї швидко: синій колір для транс-чоловіків, рожевий для транс-жінок і біла смуга в центрі, що представляє небінарну спільноту.

Протягом багатьох років вона носила прапор з собою всюди, в тому числі на більш ніж десятках прайдів, але популярність він почав набувати лише у 2013 році.

Прапор Progress Pride

У 2018 році дизайнер Даніель Квазар розпочав кампанію з «перезавантаження» прапора ЛГБТК+ прайду, щоб зробити його більш інклюзивним, додавши п’ятиколірний шеврон, який представляє квір-людей з іншим кольором шкіри, а також транс-спільноту.

Даніель, які ідентифікує себе як квір і небінарні, нещодавно змінили шестиколірний райдужний прапор, заявивши, що вони додали п’ятисмугову стрілку, щоб відобразити «всі аспекти нашої спільноти».

Лесбійський прапор

Треба сказати, що ви не побачите багато прапорів лесбійського прайду на маршах, однак, це важливий символ для багатьох лесбійок в Інтернеті.

Цей прапор оспівує літеру «Л» в ЛГБТК-спільноті з красивими відтінками рожевого, хоча багато лесбійок обирають інші символи, включаючи символ переплетеної Венери або райдужний прапор.

Ви можете побачити цей прапор дещо адаптованим, або змішаним з іншими прапорами, або з яскраво-червоним поцілунком у кутку.

Прапор інтерсекс-прайду

Інтерсекс – це людина, яка народилася з варіаціями статевих ознак, включаючи хромосоми, статеві залози, статеві гормони або геніталії, які не відповідають типовим «чоловічим» або «жіночим» визначенням.

Розроблений правозахисною групою Intersex Human Rights Australia у 2013 році, прапор інтерсекс-прайду навмисно відрізняється від традиційно гендерно забарвлених блакитного та рожевого кольорів, щоб віддати належне інтерсекс-спільноті.

Пояснюючи значення прапора, група заявляє: “Коло є безперервним і не прикрашеним, символізуючи цілісність і завершеність, а також наші потенційні можливості. Ми все ще боремося за тілесну автономію і генітальну цілісність, і це символізує право бути тим, ким і як ми хочемо бути”.

Прапор пансексуального прайду

Багато людей розглядають пансексуальність як потяг незалежно від статі або як потяг до всіх статей.

Творець прапора невідомий, але він почав використовуватися в інтернеті в 2010 році і з тих пір став частим гостем на прайдах по всьому світу.

Пансексуальні люди описують прапор як такий, що демонструє потяг до чоловіків з синьою смугою, жінок – з рожевою, а людей іншої статі – з жовтою.

Прапор асексуального прайду

Асексуальність – це термін, який використовують люди, які мають обмежені сексуальні почуття чи бажання або не мають їх взагалі.

Згідно з Asexuality Archive, прапор був створений членом Asexuality Visibility and Education Network (AVEN) в рамках конкурсу в 2010 році.

Як і в багатьох інших прапорах, чотири смуги мають своє особливе значення.

Чорна смуга означає асексуальність, сіра – сіро-асексуальність або демісексуальність, біла – союзників, а фіолетова – асексуальну спільноту в цілому.

Полісексуальний прапор

Полісексуал – це термін, який використовується для позначення людей, яких приваблюють дві або більше статі, але не обов’язково всі.

Він також може використовуватися як загальний термін для позначення таких ідентичностей, як бісексуальність і пансексуальність, але багато хто використовує полісексуальність як окрему ідентичність.

Вважається, що рожева смуга символізує потяг до жінок, синя – до чоловіків, а зелена – до людей іншої статі.

Прапор поліамурної гордості

Поліаморність – це термін для людей, які мають відкриті сексуальні або романтичні стосунки з більш ніж однією людиною одночасно.

Багато поліамурних людей також ідентифікують себе з іншим ярликом у ЛГБТ+ спільноті, тому часто можна побачити поліаморні прапори на прайдах.

Останній поліамурний прапор має триколірний дизайн, який створив Ред Хауелл (Red Howell). Серце всередині прапора має на меті «нагадати нам, що любов у всіх формах є основою немоногамії».

Білий колір на прапорі символізує чисте полотно, пурпуровий – бажання, любов і потяг, синій – відкритість і чесність, золотий – енергію і наполегливість, а фіолетовий – об’єднану немоногамну спільноту.

До прапора Хауелла існував прапор, розроблений Джимом Евансом, який мав на меті представляти чесність синьою смугою, любов – червоною, а боротьбу з дискримінацією – чорною смугою.

Символ пі посередині прапора використовується тому, що це перша буква в грецькому слові «поліаморія», а також символізує емоційну прив’язаність до інших людей.

Небінарний прапор

Небінарність – це і термін для опису гендерної ідентичності, яка не є виключно чоловічою чи жіночою, і явний ярлик ідентичності для багатьох людей.

Створені у 2014 році 17-річним Каєм Роуеном, чотири смуги прапора небінарної гордості, кожна з яких представляє окрему частину небінарної спільноти.

Жовта смуга – для гендеру, відмінного від гендерної бінарності, біла – для тих, хто має кілька гендерів, фіолетова – для тих, хто є сумішшю чоловічої та жіночої статі, а чорна – для людей без гендеру взагалі.

Прапор гендерквір прайду

Гендерквір – це одна з форм небінарної ідентичності, яка має власний прапор, створений художницею та режисеркою Мерилін Роксі у 2011 році.

Кожна з трьох смуг прапора має своє значення: лавандовий колір символізує андрогінію, білий – аґендерних людей, а зелений – небінарну ідентичність.

Гендер флюїд прапор

Гендерфлюїд – це термін для людей, які відчувають, що їхня гендерна ідентичність може змінюватись, і ця ідентичність часто включається в небінарну парасольку.

П’ять смуг прапора ґендерного прайду мають кожна своє значення: рожева і блакитна – жіночність і мужність, фіолетова – як мужність, так і жіночність.

Чорна смуга на прапорі означає відсутність ґендеру, а біла – наявність усіх ґендерів.

Прапор Твінк Прайду

Можливо, це не той прапор, який ви бачите на вулицях під час ЛГБТК+ прайдів у Лондоні чи Нью-Йорку, але твінк прапор використовується в Інтернеті.

Твінки – одна з найбільших – і, можливо, найбільш сексуалізованих – гей-субкультур.

Твінк – це, як правило, молода людина (від підліткового віку до початку 20-х років) або той, хто виглядає молодшим за свій вік, зазвичай привабливий, без волосся на тілі та обличчі, худорлявої статури.

Хоча конкретного визначення прапора не існує, багато хто вважає, що рожевий колір символізує жіночну природу багатьох твінів, а центральний символ переплетення – загальновідому ознаку чоловічої сексуальності.

Прапор шкіряного прайду

Шкіряна субкультура – це гей-субкультура, яка тісно пов’язана із кінком та БДСМ-спільнотою, а шкіряні бари, як правило, відвідують «ведмеді» та старші геї.

Прапор був розроблений відомим членом шкіряної спільноти Тоні ДеБлейзом у 1989 році, коли він презентував прапор на Міжнародній конвенції «Містер Шкіра» в Чикаго.

Зараз він широко використовується на прайдах шкіряної субкультури, а також частково прийнятий БДСМ-спільнотою.

Ведмежий прапор

У гей-спільноті ведмідь – це чоловік, який має волосся на обличчі та/або на тілі, часто з «плюшевим» тілом (ред. застарілий опис. на сьогодняшній день не обовʼязково мати волосся, чи бути з зайвою вагою для того, щоб відносити себе до ведмежої субкультури).

Як і шкіра та твінк, субкультура ведмедів має власний прапор, який регулярно можна побачити на прайдах.

Відомий ведмідь з Вашингтону, округ Колумбія, Крейг Бірнс представив прапор у 1996 році після кількох років розробки.

Пізніше прапор був розповсюджений.

Кольори прапора – темно-коричневий, помаранчевий/іржавий, золотисто-жовтий, коричневий, білий, сірий і чорний – символізують види ведмедів у всьому світі. Хоча це не обов’язково стосується кольору шкіри чи волосся людини, прапор був розроблений з урахуванням інклюзивності.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією