ЛГБТ прайд урочисто повертається на Кіпр після пандемії

ЛГБТІ+ спільнота Кіпру з радістю повідомляє, що прайд-парад повертається до Нікосії після дворічної паузи через пандемію.

Accept LGBTI Cyprus офіційно оголосили, що щорічний марш гордості відбудеться 25 вересня о 17:30 під гаслом “Шлюб для всіх“.

Цьогорічний прайд спрямований на просування законодавства, яке забезпечить рівність шлюбу для людей будь-яких орієнтацій. Члени спільноти наголошують, що ЛГБТКІАПП+ можуть перебувати у законному шлюбі в 31 країні світу.

Одностатеві шлюби залишаються незаконними на острові, де гомосексуальність була декриміналізована 1998 року. У 2015 році було ухвалено закон про громадянське партнерство, до якого також увійшли одностатеві пари. Усиновлення, як і раніше, заборонено для пар, які вступають у громадянське партнерство, хоча окремим особам все ж таки дозволено усиновлювати дітей.

“Цього року ми піднімаємо наші прапори гордості ще вище в марші, який, за прогнозами, стане ще більш масовим і динамічним”, – заявили представники ЛГБТІ-спільноти Accept.

Відправною та кінцевою точкою маршу стане Муніципальний сад Нікосії, де пройде фестиваль з івентами для будь-якого віку. На заході виступатимуть відомі виконавці Катерина Стікуді та Янніс Маргаріс.

«Ми знову йтимемо разом… В ім’я кращого світу без винятків, знову йтимемо разом, щоб заявити про рівні права для всіх ЛГБТК+ людей у ​​нашій країні, а також про право кожної людини жити і вільно виражати себе».

«Разом ми зможемо відновити рух до рівності та рівноправності ЛГБТК+ на Кіпрі та нагадати державі та суспільству, що спільнота ЛГБТК+ існує, але її проблеми залишаються невирішеними», — додали активісти Accept.

Окрім маршу, у вересні відбудуться й інші акції. Зокрема, буде організовано низку семінарів за участю ЛГБТКІ+ пар з дітьми (ЛГБТКІ+ сім’ї), презентацію дослідження про вплив пандемії Covid-19 на ЛГБТКІ+ спільноту на Кіпрі, а також вечірки та інтерактивні заходи в Лімассолі та Нікосії.

Нагадаємо, що в червні 2022 року в Нікосії пройшов перший міжобщинний парад гордості в буферній зоні розділеної столиці, де були пошиті два гігантські райдужні прапори.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією