ЛГБТ-молодь Молдови зазнає переслідувань у суспільному просторі та потребує підтримки дорослих, дослідження

ЛГБТ-молодь Молдови боїться розкривати батькам свою сексуальну орієнтацію. Через відсутність підтримки вони змушені приховувати своїх друзів і жити подвійним життям. Декілька підлітків розірвали свої стосунки з батьками, як тільки досягли повноліття або планують перервати їх після закінчення школи та здобуття фінансової незалежності. Відносини складні й у навчальних закладах, де їх піддають стигматизації, ображають однолітки та вчителі. Така поведінка з боку людей породжує у ЛГБТ-молоді депресивні стани та суїцидальні думки, показують результати дослідження, в якому розглядалися проблеми, з якими стикаються ЛГБТ-підлітки в Республіці Молдова.

„Важливо, щоб дорослі створили безпечний простір, щоб вони розуміли проблему, тому що якщо ЛГБТ-дитина не може розкрити в сім’ї свою таємницю і не може бути сама собою, тоді підлітку потрібна підтримка з боку інших дорослих”, – сказав координатор проекту GENDERDOC -M Лео Збанке на прес-конференції в IPN.

Обговорення повинні розпочатися в той момент, коли дитина починає розуміти свою сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність.

„Ми не можемо дозволити собі чекати повноліття, щоб поговорити з дітьми про їхні проблеми та біль, тому що, на жаль, ЛГБТ-діти йдуть з життя, не досягнувши навіть 18 років, якщо вони не мають підтримки з боку дорослих”, – зазначив Лео Збанке.

Генеральна директорка GENDERDOC-M Анастасія Данилова каже, що деякі результати дослідження вказують на серйозні побоювання щодо фізичної безпеки та емоційного комфорту ЛГБТ-дітей. Є батьки, які використовують фізичну агресію по відношенню до своїх дітей, а психічна агресія – це явище, з яким стикається більшість ЛГБТ-молоді.

„Ні сексуальну орієнтацію, ні ґендерну ідентичність дитини неможливо змінити жодним із способів, ані фізичним насильством, ані психологічним впливом, ані медикаментозним лікуванням, ані релігійними обрядами. Все, що ви можете зробити для своїх ЛГБТ-дітей, це любити їх, приймати їх і бути з ними в складні періоди їхнього життя”, – сказала генеральний директорка GENDERDOC-M.

Статеве дозрівання – важкий час для всіх, а для ЛГБТ-молоді воно стає нестерпним. ЛГБТ-підлітки стикаються з подвійним тиском: важкий підлітковий вік та неприйняття з боку молдавського суспільства. Кожне слово, сказане дорослим, кожне розпалювання ненависті чи дискримінаційна стаття у ЗМІ та соціальних мережах зачіпають ЛГБТ-молодь.

„Ми повинні думати про те, що ми говоримо, ми повинні дбати про кожну дитину, яка живе в цій країні та за її межами. Ми повинні думати про те, що ЛГБТ-молодь уразливіша, ніж її однолітки”, – сказала Анастасія Данилова.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією