Лесбійки та бісексуалки помирають раніше, ніж гетеросексуалки, — дослідження

Лесбійки і бісексуалки помирають на 20% і 37% раніше відповідно, ніж їхні гетеросексуальні однолітки. Ймовірно, частково це пов’язано з дискримінацією.

Про це свідчать результати нового дослідження, опубліковані в медичному науковому журналі JAMA, сповіщує Divoche.media.

Провідна авторка статті, докторка медичних наук і філософії Сара МакКетта та її колеги Лендон Г’юз і Табор Готсон проаналізували Дослідження здоров’я медсестер II (Nurses’ Health Study II), яке було розпочато в 1989 році як частина серії досліджень факторів ризику основних хронічних захворювань у жінок. Зокрема, вчених цікавило питання, як сексуальність сприяла передчасній смертності серед медсестер США. У дослідженні взяли участь 116 149 учасниць, щодо 90 833 (78%) були дані про сексуальну орієнтацію: 89 821 (98,9%) ідентифікували себе як гетеросексуалки, 694 (0,8%) — як лесбійки і 318 (0,4%) — як бісексуалки.

Порівнюючи з гетеросексуальними учасницями, у представниць ЛГБТК-спільноти зафіксували більш ранню смертність — на 26% раніше. Основними причинами смерті ЛГБТ-жінок були рак, респіраторні захворювання, самогубства та серцево-судинні захворювання. Фактори ризику раку молочної залози та серцево-судинних захворювань зросли, оскільки як лесбійки, так і бісексуалки повідомили про вдвічі більше споживання алкоголю та тютюну, ніж гетеросексуалки. Також бісексуалки мали на 50% більший ризик гіпертонії, ніж гетеросексуалки.

Окрім цього, представниці ЛГБТ-спільноти мали вищий ризик депресії.

«Одна з переваг цього дослідження полягає в тому, що ми змогли відокремити бісексуалок і лесбійок, оскільки у нас було достатньо людей, і ми спостерігали за ними достатньо довго, щоб ми могли фактично розглядати ці ризики окремо, чого не було можливості зробити в жодному іншому дослідженні США», — сказала Сара МакКетта NBC News.

За її словами, команда не очікувала таких різких відмінностей у рівнях смертності.

Як пояснила МакКетта, зібрати інформацію про рівень передчасної смертності в ЛГБТК-спільноті виявилося складно, оскільки питання про сексуальну орієнтацію не були систематично включені в дослідження в США до 2014 року. Але Дослідження здоров’я медсестер II було винятком. У 1995 році, майже за 20 років до того, як це стало звичним явищем, учасницям дослідження дали можливість визначити себе як гетеросексуалок, бісексуалок, лесбійок тощо. І саме ці дані використовували МакКетта та її колеги-дослідники разом із записами, які веде Національний індекс смертності.

«Ми дуже давно знаємо, що існують системні та високовідтворювані відмінності у здоров’ї людей ЛГБТК, особливо жінок ЛГБТК, за багатьма результатами. Ми спостерігаємо відмінності у вживанні тютюну та алкоголю, у психічному здоров’ї та хронічних захворюваннях. По суті, майже будь-який результат, який ми розглядали в багатьох опитуваннях, ми бачимо, що лесбійки, гомосексуали та бісексуальні жінки піддаються більшому ризику. І ми також знаємо, що це через рівні дискримінації, від структурної до індивідуальної. Річ у тім, що ми насправді не знаємо, якою мірою ця нерівність проявляється у відмінностях передчасної смертності, тому що існують деякі реальні обмеження даних. Це була можливість для нас фактично кількісно визначити величину цієї невідповідності», — сказала МакКетта.

Окрім того, що модель дослідження здоров’я медсестер дозволила порівняти рівень смертності, вона дозволила зробити висновки про те, як конкретні результати здоров’я вплинули на відмінності в рівнях смертності. Використовуючи інформацію, зібрану про жінок 20 років тому, яка показала подвійну поширеність вживання алкоголю та тютюну, а також вищий ризик раку грудей, серцево-судинних захворювань і депресії серед лесбійок і бісексуалок, МакКетта та її колеги дійшли висновку, що розбіжності в основному можна пояснити причинами, яким можна запобігти.

«Це не сталося щойно; це те, що пов’язано з хронічними процесами, і ми вважаємо, що це також багатофакторне. Це не через щось одне; це через багато речей», — додала експертка, посилаючись на додатковий аналіз, який вони провели за участю лише тих учасників, які ніколи не курили, що показав однакові розбіжності в рівнях смертності.

В основі цих факторів, пояснила МакКетта, лежать різні рівні дискримінації та ізоляції, яким щодня піддаються лесбійки та бісексуалки, — від взаємодії в медичних установах до робочих місць і приватних приміщень, ці «токсичні соціальні впливи» перетворюються на негативні наслідки для психічного та фізичного здоров’я. Особливо це має вплив на бісексуальних жінок.

МакКетта визнала, що дослідження відображає «похмуру» реальність для учасниць, які народилися між 1945-м і 1964 роками. Але вона сподівається, що його результати привернуть увагу до багатьох систем, які впливають на поганий стан здоров’я ЛГБТК-жінок і людей загалом, щоб молоді покоління не побачили такого ж скорочення тривалості життя, як їхні попередниці.

«Одна з речей, які мене хвилювали в цьому дослідженні, це те, що в результаті буде, що гомосексуальність вбиває. Гомосексуальність не вбиває. Вбиває дискримінація. І це життєвий досвід лесбійок, геїв і бісексуалок, які просто намагаються йти по життю», — резюмувала експертка.

Фото: mododeolhar: Pexels

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією