Конституційний суд Словенії постановив, що закон, який обмежує право на шлюб та всиновлення дітей тільки різностатевими парами, є неконституційним

8 липня Конституційний суд Словенії постановив, що закон, який обмежує право на шлюб та всиновлення дітей тільки різностатевими парами, є неконституційним. Згідно ухваленого рішення (його підтримали 6 суддів, 3 були проти), Державні збори (словенський парламент) зобов’язані протягом пів року ухвалити поправки до чинного законодавства, які повністю зрівняють права різно- та одностатевих сімейних пар.

Такий закон вже ухвалювався парламентом Словенії у 2015 році, але був скасований за результатами всенародного референдуму, ініційованого його супротивниками. Натомість, у 2017 році було ухвалено закон про реєстровані цивільні партнерства для одностатевих пар — з подібним до звичайного шлюбу, але все ж таки обмеженим, порівняно з ним, набором партнерських прав і обов’язків.

Рішення Конституційного суду, однак, вже не може бути скасовано таким способом, оскільки ґрунтується на чинній Конституції Словенії. Воно набирає сили відразу з моменту його офіційної публікації і буде застосовуватися як закон прямої дії, допоки Державні збори Словенії не ухвалять відповідні поправки до чинного законодавства — отже, одностатеві партнери у цій країні можуть укладати між собою шлюб та спільно всиновлювати дітей вже сьогодні.

Словенія стала першою державою Східної Європи, в якій це стало можливим. Наступною, вочевидь, буде Чехія, в якій аналогічний закон вже готується до розгляду в парламенті. Тим часом, петиція на підтримку легалізації одностатевих шлюбів в Україні вже майже набрала 25 тисяч підписів, потрібних для її розгляду президентом — залишилося набрати трохи більше тисячі голосів, що напевне станеться якщо не сьогодні, то завтра.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією