Китай вперше в історії надав право на відвідування дитини мамою – лесбійкою

Це єдиний випадок, коли китайські суди зіткнулися з одностатевою суперечкою про опіку над дитиною.

Вперше в історії Китай надав право на відвідування дитини матері-лесбійці, розлученій з донькою протягом чотирьох років.

Згідно з повідомленням Guardian, жінка, відома під псевдонімом Діді, одружилася зі своєю дружиною у США в 2016 році. Пізніше того ж року пара пройшла процедуру ЕКЗ, в результаті якої обом жінкам імплантували ембріони, зроблені з яйцеклітин дружини і донорської сперми.

У 2017 році Діді народила дівчинку, а її дружина – хлопчика, причому генетично вони пов’язані лише з дружиною Діді.

Повернувшись до Китаю, пара розлучилась у 2019 році, і дружина Діді забрала обох дітей та припинила контакти з Діді.

Діді звернулася до суду з вимогою спільної опіки над обома дітьми. Це був перший випадок, коли суди в Китаї зіткнулися зі спором про опіку над дітьми між одностатевими парами.

Одностатеві шлюби в Китаї не визнаються. За словами Гао Мін’юе, адвоката Діді, китайське законодавство «уникає» стосунків ЛГБТК+. Цивільний кодекс країни і шлюбне законодавство припускають, що дитина народиться в гетеросексуальній, одруженій сім’ї, і «чітко не визначають права одностатевих пар».

Але оскільки Китай відмовився від політики однієї дитини в 2016 році перед обличчям швидкого зниження народжуваності, суди тепер схильні захищати права дітей, народжених поза гетеросексуальною парадигмою. Діти, народжені в неодружених парах, а також у самотніх і ЛГБТК+ батьків, відчувають рівень прийняття, невідомий у Китаї в минулому.

Через чотири роки після того, як Діді покинула дружина, їй дозволили щомісячні побачення з донькою, але не з сином. Хоча Діді не була генетично пов’язана з жодною з дітей, суд взяв до уваги той факт, що вона виносила доньку до терміну.

У липні Діді поїхала з Шанхаю до Пекіна, щоб відвідати свою семирічну доньку. «Я думаю, можливо, вона все ще пам’ятає мене», – сказала вона, додавши, що розлука “розбила їй серце”.

За її словами, цей момент був гірко-солодким, оскільки їй також було відмовлено у побаченні з сином. Тим не менш, її адвокат назвав рішення суду на її користь «великим кроком вперед».

Нове опитування, проведене в Китаї Інститутом Вільямса при Каліфорнійському університеті, показало, що 85% респондентів позитивно ставляться до одностатевих батьків, а майже 90% підтримують концепцію одностатевих шлюбів.

За словами адвоката Діді, це свідчить про те, що «закон повинен наздогнати» більш прогресивну китайську громадськість.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар