Київ і Варшава цьогоріч проведуть спільний Марш Рівності

Вже відомою є дата цьогорічного Маршу рівності у Варшаві – 25 червня. Цьогоріч хода буде польсько-українською та пройде, зокрема, за мир та свободу в Україні.

Організатори Маршу рівності у Варшаві говорять, цьогорічний захід буде подвійним. Чому? Бо до нього приєднається українська LGBT+-спільнота.

«Ми пишаємося тим, що приєднуємося до Kyiv Pride у їхньому марші за перемогу України! Закликаємо спільноту, LGBTQIA-організації та людей по всьому світу приєднатися до маршу Warsaw & Kyiv Pride та відстояти свободу українського народу, мир і кохання», – написали організатори варшавського маршу.

Змінено не лише назву заходу, а й логотип – тепер він у вигляді двох долонь кольорів українського прапора.

«Спочатку ми хотіли, щоб лейтмотивом цьогорічного параду була магія, але через те, що в лютому почалася війна в Україні, про магію говорити недоречно,» – говорить Пьотр Старжевський з Wolontariat Równości. Він розповів, що до них звернулися організатори Kyiv Pride, які висловили бажання організувати захід спільно, вони відразу погодилися. Цього року Kyiv Pride святкуватиме 10-річчя, тож у червні в Варшаві спільно українці і поляки святкуватимуть їхній ювілей.

«У зв’язку із повномасштабною війною росії проти України, яка розпочалася 24 лютого, десятий ювілейний Марш Рівності у Києві не може відбутися у звичному форматі у столиці України. ЛГБТ+ українці_ки єднаються зі спільнотою Варшави та виступають ходою проти війни, за свободу і права людини разом <…> Ми закликаємо спільноту, ЛГБТ+ організації та людей у всьому світі приєднатися до маршу у Варшаві та виступити разом з нами проти агресії, за свободу та мир», – читаємо на сторінці Kyiv Pride.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією