Католики Ірландії зажадали рівних прав у церкві для жінок та ЛГБТ

Рівного статусу для жінок, одружених священиків та представників ЛГБТ в церковних структурах зажадали католики Ірландії, про це йдеться у підготовленій для Ватикану доповіді, про яку було оголошено на Ірландській єпископській конференції, 17 серпня передає RTÉ.

Документ готувався протягом року. У процесі брали участь усі 26 єпархій Ірландії. Також були враховано інші зацікавлені сторони та окремі особи.

Зазначається, що до процесу синтезу було залучено десятки тисяч католиків країни, а Національні синодальні збори, що підсумували результати процесу, відбулися в червні 2021 року в Атлоні та Кломанкнойсі.

У документі визнається факт «серйозного занепаду» віри та наголошується, що перед католицькою церквою в країні стоять «багато викликів», «включаючи потребу у внутрішньому зціленні та надії». Крім того, церква рухається до «кризи» через брак священиків, що спонукало єпархії об’єднувати парафії.

Підсумковий документ було направлено до Ватикану для розгляду. Після збору аналогічних документів від різних країн має бути проведений глобальний синод.

Нагадаємо, Ірландія стала однією з перших країн, де одностатеві шлюби були дозволені шляхом всенародного референдуму.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією