Католицькі єпископи Бельгії призначили спеціального уповноваженого з питань ЛГБТ католиків

Католицькі єпископи Бельгії, які опікуються нідерландськомовною громадою цієї країни, призначили спеціального уповноваженого з питань ЛГБТ католиків і ухвалили процедуру благословення одностатевих сімейних пар.

Вона не є церковним таїнством, як вінчання, що залишиться доступним тільки для різностатевого подружжя, але навіть у такому вигляді прямо суперечить минулорічній заяві Ватикану про те, що «Не дозволяється благословляти відносини чи партнерства, навіть стабільні, які передбачають сексуальні стосунки поза шлюбом […] як у випадку союзів між особами однієї статі».

Єпископи заявили, що їхній пастирський підхід у служінні гомосексуальним католикам полягає в «зустрічі та розмові»: «Віруючі, які перебувають у стабільних гомосексуальних стосунках, прагнуть поваги та вдячності. Це боляче, коли вони відчувають, що не належать або виключені [з життя церкви]».

Новопризначений уповноважений у справах ЛГБТ католиків Віллі Бомбеек сам є відкритим геєм та релігійним активістом із багаторічним стажем діяльності. Зразок тексту молитви про «любов і вірність», сказав Бомбеек, просить, щоб Бог «благословив і підтвердив їхню відданість» один одному. «Це однозначно не шлюб», — сказав він. «Ми не в конфлікті з Ватиканом. Ми лояльні».
Ватикан наразі ніяк не прокоментував революційну ініціативу фламандських єпископів.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією