Кардинал Турксон з Гани: Не криміналізуйте ЛГБТ

Кардинал Пітер Турксон закликав до поміркованості у зв’язку з політичними дебатами про криміналізацію гомосексуальності в його рідній країні Гані. “Не можна криміналізувати ЛГБТ, тому що вони не скоїли злочину, – сказав Турксон в інтерв’ю Бі-Бі-Сі в понеділок. Потрібна освіта, щоб люди могли розрізняти, що є злочином, а що ні. У той же час їм потрібна допомога, щоб зрозуміти “цю реальність, це явище”.

Кардинал Курії послався на те, що в одній з мов Гани, акан, є вираз “чоловіки, які поводяться як жінки, і жінки, які поводяться як чоловіки”. “З культурної точки зору, якщо у нас є такі вирази, то це означає, що вони не є абсолютно чужими для ганського суспільства”.

Тим не менш, Турксон підкреслив, що, на його думку, причини посилення анти-ЛГБТ заходів у багатьох африканських країнах полягають також і в тому, що організації, які надають допомогу, намагаються пов’язати пожертви і гранти з прийняттям певних позицій. “Ця позиція також не повинна стати чимось, що нав’язується культурам, які ще не готові її прийняти”, – сказав канцлер Папської академії наук.

Єпископи підтримують більш суворе законодавство

У Гані парламент обговорює законопроект, який передбачає суворе покарання для квір-людей. Якщо він буде прийнятий, їм загрожує кілька років ув’язнення в майбутньому. Люди, які виступають на захист прав квір-людей, також можуть бути покарані до десяти років ув’язнення. Гомосексуальні стосунки між чоловіками вже караються чинним законодавством.

Конференція єпископів Гани підтримує більш суворе анти-ЛГБТ законодавство. У серпневій заяві християнські лідери країни, в тому числі католицькі єпископи, також закликали західні країни припинити спроби “нав’язати нам неприйнятні іноземні культурні цінності”.

Папа Франциск вже кілька разів висловлювався проти криміналізації гомосексуальності. В інтерв’ю на початку січня він сказав, що вважає такі закони несправедливими. Хоча гомосексуальність розглядається в Католицькій Церкві як гріх, це не є рівнозначним злочином. Єпископи, які підтримують дискримінацію квір-людей, повинні “пройти процес навернення”, сказав Папа.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар