Індонезія розглядає можливість заборони журналістських розслідувань та ЛГБТ-контенту

Парламент Індонезії пропонує внести зміни до закону про телерадіомовлення, які забороняють журналістські розслідування та ЛГБТ-контент, що викликає критику з боку груп громадянського суспільства та кінематографістів через обмеження свободи преси та творчого самовираження.

Зміни до закону про телерадіомовлення 2002 року вперше обговорювалися у 2020 році, але деталі останніх змін викликали занепокоєння, а Рада преси Індонезії заявила, що вони підірвуть незалежність ЗМІ.

Вплив на свободу преси дуже серйозний“, – сказав Аріф Зулкіфлі, голова правового та законодавчого відділу Ради. “Закон Індонезії про пресу говорить, що не повинно бути ніякої цензури або заборони журналістики. Тож це суперечливо“.

Уряд ще не отримав законопроект, повідомив Reuters міністр зв’язку Буді Ар’є Сетіаді (Budi Arie Setiadi), додавши, що зміни не повинні обмежити свободу ЗМІ.

Заплановані обмеження журналістики в третій за величиною демократії світу завдадуть шкоди свободі вираження поглядів і свободам, які Індонезія з таким трудом завоювала після десятиліть авторитарного правління в 1998 році, кажуть журналістські та громадські організації.

Законопроект не містить деталей щодо запропонованої заборони на проведення журналістських розслідувань і того, як вона може діяти, але журналістські групи занепокоєні цензурою.

Це означатиме, що ми, журналісти, більше не зможемо розкривати важливі історії, такі як корупція, кумівство та екологічні злочини“, – сказав про законопроект Баю Вардхана, голова асоціації незалежних журналістів.

Якщо законопроект буде впроваджений, не буде ніякої незалежності преси“, – заявила голова Ради з питань преси Індонезії Нінік Рахаю, додавши, що з Радою не консультувалися під час розробки законопроекту.

Законопроект викликав критику ще й тому, що він спрямований на заборону контенту, який демонструє насильство, містику, ЛГБТ або “негативну поведінку чи спосіб життя, які потенційно можуть завдати шкоди суспільству“.

Відомий режисер Джоко Анвар розкритикував цю пропозицію, назвавши її “небезпечною” і “неможливою” для реалізації.

“Заборона такого контенту не тільки перешкоджає креативності творчої індустрії та свободі преси, але й підриває здатність людей фільтрувати те, що вони дивляться”, – сказав він.

Законодавці з Комісії 1, яка здійснює нагляд за законопроектом, підкреслили, що доопрацювання законопроекту перебуває на початковій стадії і може бути змінено.

“Ми не хочемо створювати враження, що ми гомофоби, і надмірно контролюємо”, – сказав Ніко Сіахан, член комісії 1, додавши, що закон буде активно обговорюватися.

Гомосексуальність є забороненою темою в Індонезії, одній з найбільш густонаселених країн світу з мусульманською більшістю населення, де вона є незаконною в провінції Ачех, що керується шаріатом.

Якщо зміни будуть ухвалені, вони стосуватимуться всього контенту, що транслюється в Індонезії, включно з онлайн-платформами для потокового мовлення.

Протягом останніх тижнів індонезійський парламент обговорює низку суперечливих законодавчих змін, включаючи зміни до закону про конституційний суд, які нададуть уряду більше повноважень для звільнення діючих суддів.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар