Імплантат ДКП зможе повністю захищати від ВІЛ, підтвердило дослідження.

Дослідження за участю макак показало, що ін’єкційний імплантат є повністю ефективним для запобігання ВІЛ.

З 2017 року в США в рамках спільного дослідження Центрів з контролю за захворюваннями та Університету Північної Кароліни розроблявся ін’єкційний імплантат, який має можливість вводити в організм препарати для доконтактної профілактики (ДКП) протягом тривалого часу.

Результати дослідження, опубліковані в Nature Communications, свідчать, що імплант може забезпечити до шести місяців повного захисту від ВІЛ у нелюдських приматів.

“Це перший раз, коли ми продемонстрували 100% захист від безлічі вірусних інфекцій у моделі ДКП на макаках протягом тривалого періоду часу… Мета технології – ін’єкція, яку можна було б вводити самостійно один чи два рази на рік”, – сказав лікар Рахім Бенхаббур, наводить його слова Hivplusmag.Com.

Бенхаббур і його команда зосередилися на матеріалі, що міститься в імплантах, використовуючи як основний каботегравір. Нині його вводять як ін’єкцій кожні два місяці.

Зміни в рецептурі призвели до меншего вивільнення препарату, що “дозволяє лікам довше залишатися в організмі за умови, що початкових рівнів препарату достатньо для досягнення захисту“.

Результати дослідження макак, чия імунна система схожа на людську, стали “вишнею на торті”. Макак заражали мавпячим ВІЛ (SHIV) ректально, оскільки ректальний вплив є одним із найпоширеніших способів передачі ВІЛ.

Шість макак піддавалися дії SHIV 38 разів протягом кількох місяців, але жоден із них не заразився. Наступним кроком необхідно з’ясувати, скільки часу зберігатиметься в організмі людини доза, введена макакам.

Дослідники зараз шукають фінансування для продовження випробувань.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією