«Грузинська мрія» цього тижня внесе до парламенту Грузії законопроєкт проти «ЛГБТ-пропаганди»
“Грузинська мрія” цього тижня внесе до парламенту Грузії законопроєкт проти “ЛГБТ-пропаганди”, повідомив виконавчий секретар керівної партії, лідер парламентської більшості Мамука Мдінарадзе.
“Ми оголосили про це два тижні тому, і за цим не було жодної реакції з боку наших опонентів, окрім непрямої згоди стати на бік ЛГБТ-пропаганди. Цього тижня ми ініціюємо законопроект проти ЛГБТ-пропаганди”, – заявив Мдінарадзе.
Крім того, депутат закликав програму розвитку ООН (ПРООН, UNDP) та інші донорські організації “розібратися, що вони насправді фінансують для того, щоб не плутати права меншин зі шкідливими наслідками пропаганди ЛГБТ“. Член більшості згадав про тренінги, які, за його твердженнями, були організовані “Прайдом” і профінансовані ПРООН.
“Як ви знаєте, наші опоненти зацікавилися цим і готуються до боротьби з ще незареєстрованим законом. Їм провели тренінги, які були організовані “Прайдом” і профінансовані Фондом розвитку ООН. За словами представників “Прайду”, це був семінар із протидії російській дезінформації, в той час як Фонд розвитку ООН заявив, що фінансував тренінги з прав меншин. Насправді темою розмови був захист псевдоліберальної пропаганди”, – сказав Мамука Мдінарадзе.
Уперше лідер парламентської більшості розповів про цю ініціативу на прес-конференції 29 лютого.
Тоді Мдінарадзе, посилаючись на певні джерела і ґрунтуючись на “міжнародних дослідженнях” (на яких конкретно він не уточнював), заявив, що внаслідок дії пропаганди “кількість людей із нетрадиційною сексуальною орієнтацією серед 18-25-річних уже становить приблизно 20%, а де-не-де ще більша“, і “показник збільшився в 3 рази за 7 років” (раніше у “Мрії” вказували на дослідження, проведене у Франції).
Опозиційні політики та експерти зазначають, що аргументи, представлені “Грузинською мрією”, абсолютно безпідставні і немає необхідності ухвалювати новий закон. Ініціатива правлячої партії здебільшого спрямована на досягнення передвиборчих цілей, і є побоювання, що вона обмежить свободу вираження поглядів і зібрань, заявляють опоненти влади. Певна частина суспільства вже назвала нову ініціативу “Мрії” “Російським законом №2”.
На росії Закон про заборону “ЛГБТ-пропаганди” серед неповнолітніх ухвалили у 2013 році, а у 2022 році він поширився на всі вікові категорії. російський уряд, як і раніше, заперечує переслідування ЛГБТ+ спільноти. 20 лютого путін заявив, що вони можуть жити “як хочуть” і “ніхто нічого не обмежує”.