Греція відновлює заборону на донорство крові для геїв

Грецію часто вважають лідером у прийнятті прогресивного законодавства щодо прав ЛГБТК+, але останнім часом вона, схоже, робить кроки в протилежному напрямку.

Вищий адміністративний суд Греції, Державна рада, скасував рішення Міністерства охорони здоров’я країни від 2022 року, яке знімало заборону на донорство крові для геїв. Таким чином, заборона, яку Греція спочатку запровадила в розпал епідемії ВІЛ/СНІДу в 1980-х роках, фактично була відновлена.

Суд постановив, що міністерство не надало наукових доказів на підтримку свого рішення та не дотрималося рекомендацій двох консультативних комітетів з питань охорони здоров’я, які пропонували періоди відстрочки для донорів високого ризику, повідомило афінське видання Kathimerini.

Грецію часто вважають лідером у прийнятті прогресивного законодавства щодо прав ЛГБТК+, але останнім часом вона, схоже, робить кроки в протилежному напрямку. Окрім відновлення заборони на донорство, міністр юстиції країни нещодавно заявив, що запропоновані зміни до Цивільного кодексу Греції чітко визначать, що лише жінки зможуть створювати сім’ю через сурогатне материнство, що позбавить одиноких гетеросексуальних чоловіків, одиноких геїв та одностатеві чоловічі пари можливості скористатися цією процедурою.

Зараз ми однозначно роз’яснюємо, що поняття нездатності виносити вагітність не стосується нездатності, що виникає через гендер“, – заявив журналістам Йоргос Флорідіс.

Тим не менш, Греція легалізувала одностатеві шлюби минулого року, незважаючи на запеклий опір Православної Церкви, ставши першою країною з переважно православним християнським населенням, яка це зробила. У 2022 році Греція також заборонила конверсійну терапію та прийняла закон, що забороняє “секс-нормалізуючі” операції для інтерсекс-немовлят.

У 2017 році грецький парламент прийняв Закон про юридичне визнання гендерної ідентичності, який дозволяє трансгендерним людям змінювати свою юридичний гендер без попередніх медичних втручань або обстежень.

Сполучені Штати послабили власні обмеження на донорство крові у 2023 році, що переважно пішло на користь моногамним чоловікам, які не проходять лікування від ВІЛ та не приймають профілактичні препарати проти ВІЛ.

Нові рекомендації FDA зосереджені на конкретних критеріях, а не на гендері будь-кого чи гендерах їхніх партнерів. Вони вимагають тримісячного періоду утримання перед донацією для тих, хто мав статеві контакти з новим сексуальним партнером, більше ніж з одним сексуальним партнером або анальний секс, а також для тих, хто приймає доконтактну профілактику (PrEP). Дворічний період утримання потрібен користувачам ін’єкційної PrEP, яка може маскувати наявність ВІЛ у крові.

Політика спрямована на зменшення ймовірності донацій від людей з новими або нещодавніми ВІЛ-інфекціями, заявили в FDA.

Організації, що займаються донорством крові, тестують всю донорську кров на інфекції, що передаються при переливанні, включаючи ВІЛ, гепатит В та гепатит С.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар