Google зробив лесбі-дудл на честь американської ЛГБТ-аборигенки

Google відзначив дудлом 69-й день народження покійної американської ЛГБТ-активістки і борчині за права корінних народів Барбари Мей Кемерон.

Дудл був створений художницею Сієною Гонзалес, представницею мексиканської культури і народності чітімача. Зображення показує мультяшну версію Кемерон з камерою на шиї (вона була ще й фотографом) і прапором гордості. За нею зображені представники ЛГБТ-спільноти та місто Сан-Франциско, а також гори Північної Дакоти.

Барбара Мей Кемерон (Barbara May Cameron) народилася 22 травня 1954 року у Форт-Іейтс, Північна Дакота. Вона виросла на резервації Стендінг-Рок і була членкинею племені Хункпапа, одного з семи вогнів племені Лакота.

Активістка, лесбійка, навчалася кінематографії та фотографії в Американському індіанському художньому інституті в Санта-Фе, а потім переїхала в Сан-Франциско. Вона брала активну участь у русі за права ЛГБТ і боролася за визнання цих людей у корінних американських громадах, також висвітлювала проблеми расизму.

У 1975 році вона спільно з Ренді Бернсом заснувала першу організацію корінних ЛГБТ-американців. Кемерон відома багатьма ЛГБТ-ініціативами, не тільки в галузі захисту прав людини. Наприклад, вона брала участь у судовому позові проти імміграційної влади, яка відмовляла ґеям і лесбійкам у в’їзді.

Кемерон померла 12 лютого 2002 року з природних причин у віці 47 років, нагадує “Advocate”.

У статті, присвяченій дудлу, Google, зокрема, зазначає, що ВІЛ-інфекція сильно впливає на корінні народи. У зв’язку з цим, Кемерон активно працювала разом зі СНІД-фондом Сан-Франциско та Американським індіанським інститутом СНІДу, а також як консультант федеральних відомств США.

Створюючи дудл, художниця Сієнна Гонзалес зазначила, що історія інтерсекціонального (інтерсекціональний фемінізм включає теорію перетинів і відкидає наявність єдиного жіночого досвіду) активізму має глибоке коріння, і такі люди, як Барбара, зі сміливо піднятими головами змінювали світ задовго до нашого часу.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією