Генетик-бісексуал удостоєний Нобелівської премії за дослідження ДНК давньої людини
Нобелівську премію з медицини отримав шведський вчений-бісексуал Сванте Паабо. Він є директором Інституту еволюційної антропології Макса Планка у Лейпцигу, Німеччина.
Метод, розроблений Сванте Паабо (Svante Pääbo), допоміг вченим зрозуміти відмінності між ДНК сучасної людини і ДНК видів, що передували їй.
Сванте Паабо, пише “Advocate”, відзначений Нобелівським комітетом за розробку методів, які дозволяють вилучати ДНК із кісток віком у тисячі та десятки тисяч років, а також за ті відкриття, які ці методи дозволили зробити. Вони допомогли вченим зрозуміти відмінності між ДНК сучасної людини та тими видами, які були до нас, а також те, як ці відмінності можуть вплинути на здоров’я сучасної людини.
“Завдяки своїм новаторським відкриттям, Паабо відкрив нове вікно в наше еволюційне минуле, виявивши несподівану складність в еволюції та змішаннях давніх гомінідів, а також забезпечив основу для кращого розуміння генетичних особливостей, які роблять нас унікальними людьми”, – йдеться у заяві Нобелєва.
Сванте Паабо народився 1955 року. Він отримав докторський ступінь Упсальського університету у Швеції. Його батько, біохімік Суне Бергстрем, також був удостоєний Нобелівської премії у 1982 році.
У своїй книзі 2014 року “Неандерталець: у пошуках загублених геномів” Паабо написав про свою бісексуальність. Він розповів, що вважав себе геєм, поки в 2008 році не зустрів Лінду Віджілант, генетикіню із США, в якій його привабила її “хлопчача чарівність”.