Гей-пара з Кентуккі отримала $100 000 після того, як клеркиня Кім Девіс відмовила їм у видачі свідоцтва про шлюб

Федеральне журі присудило парі геїв $100 000 після того, як колишня окружна клеркиня відмовидась видати їм шлюбну ліцензію.

Пара з Кентуккі Девід Ермолд і Девід Мур подали до суду на клеркиню Кім Девіс, коли та відмовила їм у видачі свідоцтва про шлюб на підставі свого переконання, що шлюб повинен укладатися між чоловіком і жінкою.

Девіс, відроджена християнка, вперше потрапила в заголовки газет у 2015 році, коли вона зробила подібну відмову видати свідоцтво про шлюб гей-парі “під Божою владою”, в результаті чого її ненадовго відправили до в’язниці.

Її звільнили через п’ять днів, коли її співробітники видали свідоцтва про шлюб, але прибрали її ім’я з бланків.

У 2019 році, коли Девіс вперше притягли до суду за відмову у видачі дозволу на шлюб Ермольду і Мур, вона стверджувала, що на неї не можуть подати позов, оскільки вона захищена суверенним імунітетом від позову 2015 року.

Однак пізніше було вирішено, що, незважаючи на суверенний імунітет, проти Девіс можна подати індивідуальний позов, тому постраждалі пари почали робити саме це.

Минулого року окружний суддя Девід Баннінг постановив, що Девіс порушила конституційні права пар, відмовившись видати їм шлюбні ліцензії.

Цього тижня в Ешленді, штат Кентуккі, відбувся наступний судовий розгляд справи про відшкодування збитків проти Девіса.

Після судового розгляду присяжні вирішили, що Ермолд і Мур отримають по 50 000 доларів кожен, повідомляє Associated Press.

Друга пара, яка подала позов проти Девіс через її відмову видати їм шлюбну ліцензію, Джеймс Йейтс і Вілл Сміт, не отримали жодної компенсації.

Після винесення рішення цього тижня Мет Ставер з євангельсько-християнської юридичної фірми Liberty Council, яка представляла інтереси Девіс, заявив, що вони “з нетерпінням чекають апеляції на це рішення і передачі цієї справи до Верховного суду США“.

Чи зможе Девіс подати апеляцію, ще належить з’ясувати, оскільки Верховний суд США відмовився розглядати аналогічну апеляцію від її адвокатів ще в 2020 році.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією