Коли з’явилися новини про те, що папський конклав обрав американського кардинала Роберта Превоста новим папою, камери показали натовп, що радісно вітав, і одна гей-пара скористалася нагодою, щоб поцілуватися в зухвалому прояві квір-видимості, ставши вірусною в процесі.
У четвер (8 травня) 69-річний Превост, народжений у Чикаго, який також є громадянином Перу, став 267-м понтифіком після дводенного папського конклаву. Він буде відомий як Папа Лев XIV і є першим американцем, який обійняв посаду глави Католицької Церкви.
Превост не вважався фаворитом на обрання понтифіком напередодні папського конклаву. Повідомляється, що центристська фігура була близька до Папи Франциска, який помер у віці 88 років у квітні після періоду поганого здоров’я.
Франциск мав складні стосунки з ЛГБТК+ спільнотою, але в цілому йому приписують просування певних розмов про ЛГБТК+ питання в Католицькій Церкві, а також пом’якшення церковної мови щодо квір-людей порівняно з його попередниками, наприклад, його знаменитим висловом “хто я такий, щоб судити?”.
У Превоста, коментуючи деякі соціальні питання, включаючи імміграційну політику адміністрації Трампа та висловлюючи співчуття у зв’язку зі смертю Джорджа Флойда, були набагато менш позитивні висловлювання про квір-спільноту в минулому.
Однак ЛГБТК+ католики сподіваються, що його “думки та ідеї можуть змінитися” щодо ЛГБТК+ людей та їхнього місця в церкві.
Після оголошення про обрання нового Папи, камера показала натовп, що радісно вітав на площі Святого Петра, і одна пара скористалася нагодою, щоб зробити тонку, але потужну заяву.
Під час короткого ролика, який згодом був поширений у соціальній мережі X/Twitter, глядачі радісно махали руками та рухалися, щоб потрапити в об’єктив камери. У центрі зображення двоє чоловіків були набагато більш байдужими і, коли камера проїжджала повз, нахилилися, щоб коротко поцілувати один одного в губи.
“Ці КОРОЛІ побачили свою можливість і СКОРИСТАЛИСЯ НЕЮ!”, – написав акаунт, який поділився роликом.
— Martin thesundancekydd (@dontcallmekydd) May 8, 2025
Під постом акаунт, який, здавалося, належав одній половині пари, під ім’ям Хуан, поділився зображенням тих же чоловіків, в тому ж одязі, що цілуються перед Ватиканом.
Враховуючи повільний прогрес Католицької Церкви у сфері прав ЛГБТК+ та регресивні погляди багатьох, хто займає високі посади в організації, маленький поцілунок став потужною заявою про те, що квір-люди тут і присутні.
Залишається побачити, який шлях обере Превост щодо інклюзії та прийняття ЛГБТК+, однак його попередні коментарі не були надто обнадійливими.
Після його обрання The New York Times повідомила, що Превост у 2012 році критикував розважальні медіа, кажучи, що вони виявляють “співчуття до переконань і практик, які суперечать Євангелію”, включаючи “гомосексуальний спосіб життя” та “альтернативні сім’ї, що складаються з одностатевих партнерів та їхніх усиновлених дітей”.
Його також цитували як противника так званої “гендерної ідеології”, свистка, що використовується для позначення транс-прав, кажучи: “Просування гендерної ідеології збиває з пантелику, тому що вона прагне створити гендери, яких не існує”.
Реагуючи на обрання Роберта Превоста, генеральний директор і президент ЛГБТК+ правозахисної групи GLAAD Сара Кей Елліс закликала його “розвивати прогрес”, досягнутий Папою Франциском.
“Римо-католицька церква стоїть на порозі сповненої надії та інклюзивної нової глави. З лідерством Папи Лева XIV є надзвичайна можливість надихнути мільярди людей у всьому світі та ще більше прийняти ЛГБТК+ людей зі співчуттям, гідністю та любов’ю“, – йдеться в її заяві.
“Він може розвивати вже досягнутий прогрес і допомогти створити Церкву, яка справді відображає універсальне послання прийняття та турботи про всіх. Ми сподіваємося на співпрацю з Папою Левом, так само, як ми співпрацювали з Папою Франциском, щоб допомогти забезпечити, щоб Церква продовжувала зростати як привітний дім для всіх“.