Гей-пара бореться з ірландським законодавством про громадянство для доньки, народженої через сурогатне материнство
Марк О’Луні та Іоін Кеннон, гей-пара, намагаються отримати ірландське громадянство для своєї доньки, народженої за допомогою сурогатного материнства в США. Через суворе ірландське законодавство про громадянство пара веде постійну боротьбу з Міністерством закордонних справ.
Марк О’Луні та Іоін Кеннон, гей-пара, що проживає в Нью-Йорку, ведуть боротьбу з Міністерством закордонних справ Ірландії за громадянство своєї доньки. Дитина, народжена за допомогою сурогатного материнства в США, залишається невизнаною на батьківщині своїх батьків через суворі закони про громадянство.
Сім’я шукає визнання
Подорож пари почалася, коли вони вирішили створити сім’ю. Вивчивши всі можливі варіанти, вони обрали сурогатне материнство як шлях до батьківства. Їхня донька, народжена в США, стала втіленням їхньої любові та мрій. Однак їхня радість була забарвлена занепокоєнням, оскільки вони зрозуміли, що ірландське законодавство про громадянство становить значну перешкоду.
Чинне законодавство Ірландії про громадянство визнає батьківство лише за матір’ю дитини, народженої за допомогою сурогатного материнства. Це ставить Марка та Іойна в скрутне становище, оскільки вони не можуть повернутися додому з донькою, доки їй не буде надано ірландське громадянство.
Боротьба за зміни
Марк та Іоан невтомно виступають за внесення змін до ірландського законодавства про громадянство. Вони співпрацюють з Міністерством закордонних справ, ділячись своєю історією та висвітлюючи проблеми, з якими стикаються сім’ї, подібні до їхньої.
“Ми просто хочемо, щоб нашу сім’ю визнали, – каже Марк. “Наша донька заслуговує на такі ж права і можливості, як і будь-яка інша ірландська дитина”.
Їхні зусилля не залишилися непоміченими. Міністерство закордонних справ випустило кілька прес-релізів, присвячених питанню громадянства для дітей, народжених за допомогою сурогатного материнства. Однак ці публікації лише визнають наявність проблеми, не пропонуючи конкретних рішень.
Майбутнє в підвішеному стані
Незважаючи на постійний діалог з Міністерством закордонних справ, майбутнє Марка та Іоанни залишається невизначеним. Вони прагнуть повернутися до Ірландії, щоб виховувати свою доньку в атмосфері домашнього затишку та комфорту.
“Це розбиває серце, – зізнається Іоан. “Ми застрягли в невизначеності, не можемо рухатися вперед, поки наша дочка не отримає громадянство”.
Поки Марк і Іоан продовжують боротьбу за визнання, їхня історія слугує суворим нагадуванням про проблеми, з якими стикаються сім’ї, що постраждали від ірландського законодавства про громадянство. Їхня рішучість у боротьбі за законне місце доньки в ірландській громаді є свідченням незламної сили любові та надії.