Гана відклала прийняття драконівського законопроекту проти ЛГБТК+ після судового оскарження та економічного попередження
Президент Гани заявив, що відкладе розгляд законопроекту проти ЛГБТК+, прийнятого парламентом минулого тижня, на тлі судового оскарження і попереджень, що він може призвести до втрати країною мільярдних фінансових коштів.
У заяві, опублікованій на Facebook, президент Нана Акуфо-Аддо сказав, що “небайдужий громадянин оскаржив у Верховному суді конституційність запропонованого законопроекту“, і що він чекатиме на рішення суду, перш ніж вживати заходів щодо цього законопроекту.
Акуфо-Аддо також сказав, що йому відомо, що законопроект “викликав значне занепокоєння в певних колах дипломатичного співтовариства і серед деяких друзів Гани, що вона може повернутися спиною до своєї, досі завидної, багаторічної історії дотримання прав людини і прихильності до верховенства права“.
Він продовжив: “Я хочу запевнити вас, що ніякого такого відступу не передбачається і не відбудеться“.
Це рішення було прийнято після попередження Акуфо-Аддо від Міністерства фінансів Гани, яке просочилося в кілька новинних видань. У ньому міститься заклик не підписувати законопроект, оскільки країна може втратити до 3,8 мільярдів доларів США фінансування Світового банку, а це може вплинути на економічне відновлення Гани.
Запропонований законопроект – Закон про сексуальні права людини та сімейні цінності Гани – був одноголосно прийнятий парламентом країни 28 лютого.
Гомосексуальні акти вже є незаконними в цій західноафриканській країні, але новий закон передбачає тюремне ув’язнення терміном до трьох років для тих, хто просто ідентифікує себе як ЛГБТК+.
Тим, хто організовує або фінансує квір-групи, загрожує до п’яти років ув’язнення, а для тих, хто виступає на захист неповнолітніх ЛГБТК+, покарання ще суворіше – до 10 років ув’язнення.
Після ухвалення ганського законопроекту парламентом президент має сім днів, щоб підписати його як закон. Якщо він цього не зробить, у нього є 14 днів, щоб пояснити причини.
ВВС повідомляє, що Акуфо-Аддо проводить зустрічі з високопосадовцями, щоб оцінити наслідки впровадження законопроекту, який зазнав широкої критики з боку ЛГБТК+ та правозахисних груп.
“Шокує і глибоко розчаровує”
Дослідниця
Вона продовжила: “Такий закон не тільки ще більше підірве верховенство права в Гані, але й може призвести до подальшого безпідставного насильства проти ЛГБТ-людей та їхніх союзників. Нападки Гани на права ЛГБТ суперечать її іміджу як однієї з найдружніших націй у світі, безпечної, мирної та гостинної країни.
“Президент повинен вчинити правильно, зберігаючи громадянський простір і захищаючи свободу слова та зібрань, і накласти вето на цей законопроект”.
Директорка
Партінгтон продовжила: “Цей законопроект є одним з найбільш драконівських в Африці і спрямований на подальшу криміналізацію лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерних людей.
“Він також має на меті покарати будь-кого, хто підтримує або виступає на захист ЛГБТ, включаючи правозахисників, медичних працівників, журналістів, вчителів та орендодавців, порушуючи право на свободу вираження поглядів та об’єднань.
“ЛГБТІ-люди вже повідомляли про примусові виселення, втрату роботи, зростання насильства та інші порушення прав, гарантованих Конституцією країни, з моменту внесення законопроекту до парламенту.
“Amnesty International закликає президента Нану Акуфо-Аддо поважати права людини і не підписувати цю крайню форму дискримінації, яка торкнеться кожного в країні”.
Минулого року прийняття в Уганді жорсткого закону проти гомосексуальності змусило Світовий банк призупинити надання нових кредитів цій східноафриканській країні.
Представник банку заявив, що законодавство фундаментально суперечить їхнім цінностям.
“Ми віримо, що наше бачення викорінення бідності на придатній для життя планеті може бути успішним лише тоді, коли воно охоплює всіх, незалежно від раси, статі чи сексуальної орієнтації. Цей закон підриває ці зусилля. Інклюзія та недискримінація лежать в основі нашої роботи в усьому світі”, – додали вони.