Влада Естонії раніше ухвалила закон про одностатеві шлюби і громадських обговорень на цю тему стає дедалі більше.
В Естонії місцевий парламент ще в червні цього року проголосував за легалізацію одностатевих шлюбів. Ухвалений закон передбачає можливість укладення шлюбу між двома повнолітніми особами незалежно від їхніх ідентичностей з 1 січня 2024-ого року.
Прем’єр-міністерка Кая Каллас раніше обіцяла ухвалити закон про одностатеві шлюби “якомога швидше”. Також легалізацію одностатевих шлюбів підтримав спікер парламенту Лаурі Хуссар.
“Ми приєдналися до інших країн Північної Європи з цим історичним рішенням. Я пишаюся своєю країною. Ми будуємо суспільство, в якому поважають права кожного і люди можуть кохати вільно”, – написала в соцмережах Кая Каллас.
Тепер тему одностатевих шлюбів стали активно обговорювати на естонському телебаченні та в соцмережах. Консервативно налаштовані люди вважають такий закон небезпечним для дітей. Водночас важливо розуміти, що про стосунки дорослих людей йдеться з досить позитивним настроєм.
Депутатка парламенту від Центристської партії Марія Юферева-Скуратовскі пояснила в передачі “Своя правда” на каналі ETV+, що з цієї причини вона голосувала проти цього законопроєкту.
Вона пояснила, що естонське суспільство “звикло до того, що традиційна сім’я – це мама, тато і, в кращому разі, діти, якщо вдається”. Юферева-Скуратовскі уточнила, що загалом не має нічого проти того, щоб дорослі люди самі вирішували, як і з ким їм жити, але депутатка побоюється, що після ухвалення цього закону почнеться впровадження “пропаганди на рівні дитячих садочків і шкіл, що може негативно позначитися на виборі дітей, які ще не усвідомлюють ані себе, ані своїх устремлінь”.
Представники гей-спільноти в студії висунули свої контраргументи, пояснивши, що словами на орієнтацію не вплинути, це викликало суперечку в студії. Залишається тільки привітати Естонію з можливістю відкрито вести подібні діалоги в суспільному полі та привітати місцеву ЛГБТК+ спільноту з очікуваним набуттям чинності законом про рівні шлюби.