Джордан Гендерсон вибачився перед ЛГБТК+ спільнотою Саудівської Аравії за дії, названі “газлайтингом”

Вибачення зірки англійської збірної Джордана Гендерсона перед ЛГБТК+ спільнотою через його переїзд до Саудівської Аравії після багатьох років дружби з квір-спільнотою було названо “відволіканням уваги”.

33-річний півзахисник провів 492 матчі за “Ліверпуль” за 12 років виступів у клубі, а минулого місяця підписав контракт з клубом професійної ліги Саудівської Аравії “Аль-Еттіфак” на суму близько 12 мільйонів фунтів стерлінгів (15 мільйонів доларів США).

Цей крок був, м’яко кажучи, суперечливим.

Гендерсон був непохитним прихильником інтеграції ЛГБТК+ у футбол під час своєї кар’єри в клубі “Енфілд”, підтримував кампанію Stonewall’s Rainbow Laces і був номінований на премію LGBT+ Awards у 2021 році в категорії “Футбольний союзник”.

Саудівська Аравія, однак, є ворожою до ЛГБТК+ країною, де як гомосексуальність, так і трансгендерність є незаконними, а викриті в одностатевих зв’язках люди можуть бути покарані смертною карою. Крім того, квір-люди стикаються з санкціонованими державою утисками та зловживаннями і не мають жодного юридичного захисту від дискримінації.

Шанувальники та експерти піддали Гендерсона значній критиці за те, що він, здавалося б, відкинув роки союзницьких відносин заради великих грошей. За чутками, його зарплата становить близько 36,4 мільйона фунтів стерлінгів (45,7 мільйона доларів) на рік.

В інтерв’ю виданню The Athletic Гендерсон заперечив, що цей крок був зумовлений виключно заробітною платою, заявивши журналістам Девіду Орнштейну та Адаму Крафтону, що “гроші ніколи не були мотивацією” в його кар’єрі.

Інтерв’ю включало глибоку дискусію про його союзництво з ЛГБТК+, реакцію вболівальників, ситуацію з квір-людьми в Саудівській Аравії та потенційне “відмивання” спортивними змаганнями репутації країни в галузі прав людини.

“Мені шкода, що вони так себе почували”

Гендерсон, який має 77 міжнародних матчів, наполягає, що він все ще переймається справами, які він відстоював, граючи у Прем’єр-лізі: “Коли люди критикують і кажуть, що я повернувся до них спиною, мені дуже, дуже боляче“.

Він продовжив:

Я можу зрозуміти розчарування. Я можу зрозуміти гнів. Я розумію це.

Все, що я можу сказати, це те, що мені шкода, що вони так себе почувають. Моїм наміром ніколи не було заподіяти комусь шкоду. Моїм наміром завжди було допомагати справам і громадам, коли я відчував, що вони просять моєї допомоги.”

Коли я приймав рішення, я намагався подивитися на це так: не поїхавши, ми всі можемо сховати голову в пісок і критикувати різні культури і різні країни здалеку. Але тоді нічого не станеться. Нічого не зміниться.

І коли мене просили про допомогу, я робив все можливе, щоб допомогти. Я носив шнурки. Я носив пов’язку. Я розмовляв з людьми з цієї спільноти, намагаючись використати свій профіль, щоб допомогти їм. Це все, що я коли-небудь намагався зробити.

Я не збираюся сидіти тут і говорити: “Чому вони мене критикують?” Я це розумію. Це все те, про що я думав, і мені не байдуже.

Коли я чую щось на кшталт: “Ти відвернувся від нас”, мені боляче. У мене є сім’я і друзі в ЛГБТК+ спільноті.

“Ми повинні поважати саудівську культуру”

Коли його запитали, чи буде він носити райдужні шнурки в Саудівській Аравії, він відповів, що “не виключає цього, [але] не буде… не поважати релігію і культуру Саудівської Аравії“.

Він пояснив свою позицію словами:

Якщо ми всі говоримо, що кожен може бути тим, ким хоче, і що всі є інклюзивними, то ми повинні це поважати. Ми повинні поважати всіх. І роблячи щось подібне, якщо це неповага до релігії, то ні, я не буду цього робити.

Але якщо з’явиться можливість, коли я зможу це зробити, а вона не з’явиться, тоді так, тому що це мої цінності.

Колишній капітан “Ліверпуля” також сказав, що вболівальники “знають, якими були мої погляди і цінності до того, як я пішов, і знають їх зараз“, додавши, що він вважає, що “наявність людини з такими поглядами і цінностями в Саудівській Аравії – це тільки позитивна річ“.

Пізніше в інтерв’ю Крафтон згадав про рекламне відео з Гендерсоном, яким поділився Аль-Еттіфак після того, як він підписав контракт, і в якому райдужна пов’язка гордості, яку він носив на одному з кадрів, була зафарбована сірим кольором.

Гендерсон, однак, заперечував, що знав про це відео, “поки воно не вийшло”, заявивши:

Мені важко знати і розуміти все, тому що це частина релігії.

Отже, якщо я носитиму райдужну пов’язку, якщо це буде неповагою до їхньої релігії, то це теж неправильно. Всі повинні поважати релігію і культуру.

Це те, за що, я думаю, ми всі тут намагаємося боротися з точки зору інклюзії.

Футбольні фанати ЛГБТК+ були не надто вражені інтерв’ю, а деякі з них звинуватили Гендерсона в тому, що він у своїх вибаченнях виставив спільноту в негативному світлі.

Мені шкода, що ви так себе почуваєте” – це “газлайтинг 101“, – написав один з фанатів. “Розумова гімнастика, через яку він проходить, щоб виправдати це рішення, є божевільною. З нетерпінням чекаю, коли він буде носити там веселкову пов’язку, оскільки він нібито тепер агент змін…

Інший прихильник сказав: “Це не є справжнім вибаченням і не допомагає вашій справі. Гендерсон поводиться так, ніби отримав прочуханку на все життя, але місцеві жителі майже нічого не сказали“.

А третій написав: “Спочатку спортивне миття, а тепер газлайтинг від Гендерсона“.

У заяві, поширеній в соціальній мережі X, раніше відомій як Twitter, Kop Outs – група прихильників ЛГБТ+ Ліверпуля – зазначила: “Ми не сприймаємо прийняття Гендерсона: “Гендерсон не визнає своєї ролі в спортивному “митті”, намагаючись приховати огидну ситуацію з правами людини в Саудівській Аравії.

Це більше схоже на спробу відновити його “бренд”. Вибачень недостатньо, @JHenderson, дії говорять голосніше, ніж слова“.

А англійська фан-група ЛГБТК+ “3 Lions Pride” заявила: “Якщо критика “справді завдає вам болю”, то уявіть собі біль від того, що саме ваше існування криміналізоване, покаране і є причиною зловживань, санкціонованих державою. Ваш біль від справедливої критики не заступає реальності ваших рішень“.

Група додала: “Наші двері, як завжди, залишаються відкритими для конструктивних розмов“.

Джек Мерлі, ведучий ЛГБТ-спортивного подкасту BBC, сказав: “Гендерсон каже, що його дуже зачепила критика, яку він отримав від ЛГБТК+ груп. Звичайно, критика ранить.

“Але так само боляче, коли тебе 500 разів б’ють батогом або підвішують за шию до крану, і все це відбувається з тими самими геями в Саудівській Аравії, яких Гендерсон, за його словами, підтримує”.

“Якщо ми збираємося вести цю розмову, давайте принаймні чітко розуміти, про що ми говоримо. Наслідки незаконності одностатевих стосунків у Саудівській Аравії полягають у тому, що таких людей, як я, б’ють батогами, катують, ув’язнюють, відрубують голови, [вішають]. Це не плітки. Це факт.

“Гендерсон має повне право жити своїм життям так, як він обирає, так само, як і я, тож бажаю йому успіху.

“Але не ображайте наш інтелект, беручи величезні суми, щоб грати в країні, де, як ви знаєте, таке трапляється, і кажучи при цьому, що ви пішли на все, щоб підтримати нас“.

А в жартівливому дописі один фанат запитав: “Чи є Джордан Гендерсон першою високопоставленою особою в історії, коли його слова “Я зробив це все заради грошей” були б кращими, ніж те, що він сказав?

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією