Доведено ефективність стратегії “лікування як профілактика” у боротьбі з ВІЛ

Дослідження, яке тривало 10 років, в результаті якого експерти зробили висновок: якщо профілактика ВІЛ стане доступнішою хоча б на третину, то це допоможе знизити захворюваність на цілих 66%.

Його результати, пише “СНІД.Центр”, опубліковані в журналі The Lancet HIV.

Якщо в регіоні або країні розширити доступність до профілактики, то вона в поєднанні з лікуванням може істотно знизити кількість ВІЛ-позитивних людей. Ця глобальна стратегія охорони здоров’я називається “лікування як профілактика”, або TasP.

Щоб це перевірити, вчені провели масштабне дослідження, яке тривало 10 років. Вони вивчили клінічні дані більш ніж 100 тисяч осіб у штатах Новий Південний Уельс і Вікторія (Австралія).

“Ми виявили, що з плином часу, у міру посилення вірусної супресії, захворюваність на ВІЛ знижувалася. Дійсно, кожен відсотковий пункт збільшення успішно пригніченого вірусного навантаження призводив до п’ятикратного зниження кількості нових інфекцій, у такий спосіб перетворюючи лікування на профілактику на потужну стратегію громадської охорони здоров’я”, – говорить керівник дослідження, доктор Дентон Калландер.

Для того щоб домогтися значущих результатів, експерти та громадські працівники реалізували зняття обмежень на випуск АРТ. При цьому ліки стали відпускати за місцем проживання, отже, їх стали отримувати більша кількість нужденних. Активніше почала працювати просвітницька програма: людям усіма можливими способами розповідали про важливість профілактики і раннього лікування. У результаті кількість хворих знизилася на 66% у період з 2010 по 2019 рік.

“Австралія перебуває на шляху до того, щоб стати однією з перших країн у світі, де практично ліквідовано передачу ВІЛ. Результати цього дослідження показують, що подальші інвестиції в лікування ВІЛ, особливо поряд із ДКП, є найважливішим компонентом елімінації ВІЛ”, – каже професор Марк Стоове.

У вересні 2022 року повідомлялося: в Австралії зафіксовано найнижчу за всю історію кількість ВІЛ-позитивних людей.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією