Депутати литовського Сейму пропонують штрафувати на 1000 євро за інформацію про ЛГБТІК у школах

«Це є грубим втручанням у приватне життя людей і посяганням на положення Конституції».

Депутати Сейму Литви від «Партії регіонів» пропонують заборонити показ будь-якої інформації про ЛГБТІК у навчальних закладах без письмової згоди батьків, а порушників штрафувати на 1000 євро. Про це розповідає LRT.

Поправки до закону «Про захист неповнолітніх від негативного впливу публічної інформації», зареєстровані цього тижня, включають заборону на поширення будь-якої інформації про негетеросексуальну орієнтацію серед неповнолітніх у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах без письмової згоди батьків.

Одночасно пропонується внести поправку до Кодексу про адміністративні правопорушення, яка дозволить накладати штраф до 1 000 євро за недотримання цієї заборони.

«Парламенти Польщі, Словаччини та низки інших країн ЄС уже прийняли законодавство, що забороняє будь-яку пропаганду чи заклики, пов’язані з «нетрадиційною сексуальною орієнтацією» або присвоєнням статі, відмінної від природної, в дитячих садках і школах», — цитується в повідомленні голова Партії регіонів Йонас Пінскус.

За його словами, Литва порушує закріплене в Конституції право батьків і опікунів дбати про релігійне і моральне виховання своїх дітей і підопічних відповідно до власних переконань без обмежень.

«Я переконаний, що це є грубим втручанням у приватне життя людей і посяганням на положення Конституції», — сказав Пінскус.

Закон «Про захист неповнолітніх від негативного впливу публічної інформації» наразі визначає інформацію, яка негативно впливає на неповнолітніх, як інформацію, що «паплюжить сімейні цінності, пропагує іншу концепцію шлюбу та створення сім’ї, ніж та, що закріплена в Конституції та Цивільному кодексі».

У лютому Уряд Литви направив це положення до Конституційного Суду (КС).

Таким чином литовський Кабмін відреагував на рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про те, що Литва порушила права письменниці Нерінги Макате, застосувавши це положення.

Торік литовський уряд запропонував Сейму вилучити це положення, але в листопаді парламент відхилив цю ініціативу.

У справі нині покійної письменниці Нерінги Макате ЄСПЛ постановив, що, обмеживши публікацію її книги «Бурштинове серце», Литва порушила положення Конвенції про захист прав людини 1 основоположних свобод, що стосуються свободи вираження поглядів.

Книга була видана в 2013 році Литовським педагогічним університетом, але через кілька місяців її розповсюдження було призупинено.

Університет обґрунтував своє рішення листом Інспекції з журналістської етики, яка визнала книгу Макате шкідливою для дітей до 14 років. Свою позицію Управління тоді пояснило, спираючись на чинне законодавство, а саме на вищезгадану норму закону.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією