Депутат із Чехії здійснив камінг-аут на знак протесту проти гомофобного насильства

Депутат Чеської Республіки від ХДС Іржі Навратіл здійснив камінг-аут, протестуючи проти вбивства двох геїв у сусідній Словаччині.

Навратіл розповів про свою сексуальність та досвід життя гея в інтерв’ю для Seznam, популярної пошукової системи в Чехії.

Член Християнсько-демократичного союзу в Палаті депутатів вирішив виступити з камінг-аутом 12 жовтня після повідомлень про стрілянину в Братиславі, де перед популярним гей-баром було вбито двох хлопців. 23-річний студент університету Матуш Хорват та 26-річний Юрай Ванкуліч отримали смертельні поранення під час нападу 19-річного гомофоба, який напередодні публікував пости антисемітського та гомофобного змісту.

Вбивства на ґрунті гомофобної ненависті викликали кілька акцій протесту в Чеській Республіці. Тисячі людей зібралися 26 жовтня на Вацлавській площі у Празі, щоб висловити протест і закликати уряд вжити додаткових заходів проти ненависті.

Протестувальники поклали провину на уряди Чехії та Словаччини за недостатньо швидкі дії щодо захисту ЛГБТК-спільноти.

Іржі Навратіл підкреслив, що хоча Чехія випереджає Словаччину у сфері ЛГБТ-прав, але, на його думку, «навіть наше суспільство в деяких випадках стає більш радикальним».

Депутат нагадав, що він ніколи не приховував своєї особи в політиці і відкрито живе зі своїм партнером.

“Коли хтось мене питав, то я відповідав, але завжди додавав, що це стосується мого особистого життя”, – сказав він.

Навратіл — побожний католик, але вважає «парадоксальним», коли релігійні та «традиційні» цінності використовуються як привід для дискримінації.

«Терорист навмисне вбивав ЛГБТ-людей, і лише випадково він не вбив більше», — сказав Чеслав Валек, один із організаторів акції протесту в Празі, нагадавши журналістам, що петиція, яка закликає уряд Чехії легалізувати одностатеві шлюби та посилити захист від дискримінації для ЛГБТК- людей, зібрала понад 20 000 підписів.

Опитування громадської думки показало, що 67% населення Чехії підтримує легалізацію одностатевих шлюбів.

«Ненависть вбиває»

Прем’єр-міністр Словацької Республіки Едуард Хегер засудив убивства на ґрунті ненависті.

«Коли я говорю, що Словаччина — це вільна і демократична країна, то я маю на увазі саме це. Неприпустимо, щоби хтось боявся за себе через спосіб життя», — сказав Хегер.

Президент Словаччини Зузана Чапутова закликала політиків допомогти зупинити ненависть до ЛГБТК-спільноти.

«Я думаю про сім’ю та друзів жертв вчорашнього жахливого нападу в Братиславі та всіх, кого він торкнувся у ЛГБТІК-спільноті, — написала вона у Твіттері. — Слова можуть стати зброєю. Ненависть убиває. Як політики, ми маємо зважувати кожне слово, яке говоримо, щоб не стало надто пізно».

17 жовтня слідчий перекласифікував убивство в акт тероризму. Але навіть якщо слідство підтвердить перекваліфікацію, справу не буде передано до суду, оскільки нападник наклав на себе руки в ніч злочину.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією