Деніел Редкліфф про критику Джоан Роулінг: Я продовжуватиму підтримувати права ЛГБТК

Деніел Редкліфф заявив, що продовжить підтримувати права ЛГБТ+ людей після критики з боку авторки «Гаррі Поттера» Джоан Роулінг.

Актор, який зіграв чарівника Гаррі Поттера у восьми фентезійних фільмах серії, виступив після критичної доповіді про здоров’я дітей, які приймають блокатори статевого дозрівання.

Після того, як у квітні було опубліковано рецензію про Каса, Роулінг припустила, що не пробачить зіркам франшизи, в тому числі Еммі Вотсон, якщо вони вибачаться перед нею за свою позицію щодо трансгендерних питань.

Редкліфф відповіла на це в інтерв’ю The Atlantic:

«Я продовжуватиму підтримувати права всіх ЛГБТК-людей і не маю більше ніяких коментарів».

Визнаючи вплив Роулінг, він також сказав, що «очевидно, що Гаррі Поттера не було б без неї, тому нічого в моєму житті, ймовірно, не сталося б так, як воно є, без цієї людини».

Редкліфф додав: «Але це не означає, що ви все життя зобов’язані комусь іншому тим, у що щиро вірите».

Під час інтерв’ю він також висловився про Роулінг, сказавши: «Зрештою, це мене дуже засмучує, тому що я дивлюся на людину, яку я зустрів, на час, коли ми зустрічалися, на книги, які вона написала, на світ, який вона створила, і все це викликає у мене глибоку емпатію».

Після того, як у доповіді Касса було виявлено, що дітей підвели через брак досліджень і доказів щодо гормонів і блокаторів статевого дозрівання, Роулінг запитали в ефірі X, чи можуть Редкліфф і Вотсон бути «в безпеці, знаючи, що вона пробачить їх, якщо вони принесуть їй публічні вибачення».

Обидві зірки раніше відкрито висловлювалися на підтримку трансгендерних людей.

Роулінг у відповідь сказала: «Боюся, що це небезпечно. Знаменитості, які потурали руху, що має на меті підірвати важко завойовані права жінок, і які використовували свої платформи, щоб підбадьорювати перехід неповнолітніх, можуть приберегти свої вибачення для травмованих осіб, які переходять на іншу стать, і вразливих жінок, залежних від одностатевих просторів».

Шотландська письменниця, яка завжди заперечувала свою трансфобність, раніше привітала рецензію доктора Гіларі Касс, в якій йшлося про те, що молодь була втягнута в «бурхливий соціальний дискурс», а гендерна проблематика наразі є сферою «надзвичайно слабких доказів».

З грудня 2019 року Роулінг потрапила в заголовки газет через свої погляди на трансгендерні питання і зазнала критики з боку шанувальників її романів і світу, який вона створила.

У червні 2020 року Редкліфф виступив із заявою через благодійну організацію, що займається запобіганням самогубствам серед ЛГБТ, The Trevor Project, заявивши, що «трансгендерні жінки – це жінки», а все, що суперечить цьому, «стирає ідентичність і гідність» людей.

У серії постів у соціальних мережах того ж місяця Ватсон, яка зіграла Герміону Грейнджер, заявила: «Транс-люди є тими, за кого себе видають, і заслуговують на те, щоб жити своїм життям без постійних запитань чи тверджень, що вони не ті, за кого себе видають

«Я хочу, щоб мої транс-послідовники знали, що я і багато інших людей по всьому світу бачать вас, поважають вас і люблять вас такими, якими ви є».

Руперт Грінт, відомий за роллю Рона Візлі в серії фільмів про Гаррі Поттера, а також Едді Редмейн, який знімався у фільмах Роулінг про фантастичних звірів, також відкрито виступили на підтримку транслюдей після коментарів Роулінг.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар