Четверо з десяти ВІЛ-позитивних людей зазнавали насильства з боку інтимного партнера

Четверо з десяти ВІЛ-позитивних людей будь-коли зазнавали насильства з боку інтимного партнера, причому двоє з десяти стикалися з ним у попередньому році. Про це свідчать результати систематичного огляду та метааналізу, опубліковані в Trauma, Violence, & Abuse.

44% людей з ВІЛ з Південної Америки та Азії зазнавали щонайменше одного виду насильства з боку інтимного партнера, 39% у Європі та Північній Америці та 36% – в Африці. Аналіз також показав, що насильство пережили 42% жінок, включаючи вагітних, та 38% чоловіків, включаючи ЧСЧ. А в гетеросексуальних парах, де один партнер був ВІЛ-позитивним, а інший негативним, насильство зазнавало 31%, повідомляє “СПИД.Центр” з посиланням на Aidsmap.

Насильство з боку інтимного партнера – одна з найпоширеніших форм насильства щодо вразливих груп. Йдеться про фізичне насильство (плескання, удари кулаком, штовхання або інше навмисне фізичне заподіяння шкоди), сексуальне насильство (фізичний примус до статевого акту або принизливі статеві акти), емоційне (приниження, приниження, залякування та загрози заподіяти шкоду людині) та психологічне (образи, загрози).

Нечисленні огляди, в яких обговорюється поширеність насильства з боку інтимного партнера серед людей з ВІЛ, застаріли і зосереджені на конкретних підгрупах. З огляду на ці недоліки, вчені з Національного університету Сінгапуру провели систематичний огляд та метааналіз опублікованих праць.

Фахівці знайшли 49 відповідних опублікованих досліджень, у яких взяли участь 33 133 учасники з 13 країн.

Мета-аналіз показав, що серед людей, які живуть із ВІЛ, 39% мали хоча б один тип насильства з боку партнера, а поширеність за останній рік становила 19%. Крім того, 26% перенесли фізичне насильство, 17% зазнавали сексуалізоване насильство, 28% – емоційне, 23% – психологічне.

Автори закликають до обережності при інтерпретації результатів свого метааналізу через високу варіабельність між досліджуваними популяціями. Загалом ці результати наголошують на необхідності інтеграції скринінгу на предмет насильства з боку інтимного партнера та інтервенцій у програми допомоги при ВІЛ. Медичні працівники повинні бути навчені і їм мають бути надані ресурси для підтримки, наприклад, набори інструментів з порадами для початку розмови про насильство. Брошури та плакати у клініках також можуть допомогти у навчанні.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією