Чеська Республіка підписала закон про розширений союз для одностатевих пар, але не включає шлюб

Уряд Чеської Республіки підписав закон про розширений союз для одностатевих пар, але не включив шлюб або повне право на усиновлення для квір-спільноти в країні.

Нове законодавство надає ЛГБТК+ парам в країні ЄС право на спільне майно та спадщину, а також дозволяє партнеру біологічних батьків всиновити їхню дитину.

Однак, як повідомляє місцеве видання ČT24, закон про «партнерство» між одностатевими парами, який був підписаний 29 квітня президентом Павелом, захисником ЛГБТК+, все ще не передбачає повноцінних прав на усиновлення або шлюб. Закон набуде чинності 1 січня 2025 року, повідомляє Jsme Fer («Ми справедливі»).

Законопроект був прийнятий 28 лютого, коли нижня палата парламенту відкинула можливість для представників квір-спільноти вступати в шлюб і натомість розширила існуючі партнерства для одностатевих пар.

Законопроект був прийнятий 123 голосами проти 36, і надав більше прав ЛГБТК+ парам, в тому числі деякі права на усиновлення. Раніше закон не дозволяв партнерам спільно всиновлювати дитину, володіти майном, отримувати пенсію вдівця або вдови.

Тоді Павел звернувся до X (колишній Twitter), щоб оприлюднити заяву, в якій сказав громадянам, що його віра в права ЛГБТК+ є непохитною.

«Я визнаю принцип свободи і рівності кожної людини з точки зору закону і не бачу причин для обмеження прав на підставі сексуальної орієнтації», – написав він.

«Я вважаю, що ми толерантне суспільство і ми виправимо ці права якнайшвидше. У цій моїй позиції немає ніяких змін».

Jsme Fer, яка проводить кампанію за одностатеві шлюби, заявила, що день прийняття законопроекту без права на шлюб «є сумним днем для справедливості і рівності в нашій країні».

«Незважаючи на явну підтримку більшості населення Чеської Республіки шлюбу для всіх, [парламент] не прийняв цей закон».

Минулого року 58% чехів вважали, що одностатеві пари повинні мати право на шлюб, тоді як ще більша кількість заявила, що їм слід дозволити всиновлювати дітей, згідно з даними агентства CVVM.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар