Для закону про цивільні партнерства потрібне рішення на вищому рівні, як було із ратифікацією «стамбулки» — Інна Совсун

Просування законопроєкту про цивільні партнерства в парламенті стримує відсутність політичного рішення.

Про це в коментарі hromadske сказала народна депутатка Інна Совсун.

«У нас зараз проблеми із законотворчістю є двох рівнів. Перший — парламент засідає нікчемно мало й просто не встигає розглядати частину законопроєктів, які менш сенситивні. Але це не кейс законопроєкту про партнерство, тому що там потрібне рішення на вищому рівні — так само, як це сталося із ратифікацією “стамбулки”. Ми побачили тоді принципову позицію президента, і це допомогло зібрати голоси в залі парламенту», — сказала Совсун.

Вона зазначила, що без рішення «десь наверху» протягнути законопроєкт про цивільні партнерства в залу парламенту буде складно.

Депутатка зауважила, що тема цивільних партнерств у парламенті «стає нормальною»: «Тобто ми ще далекі від 226 [голосів, необхідних для ухвалення законопроєкту], але це зовсім не та реакція, яка була ще рік тому».

Совсун розповіла, що рік тому, коли з’явилася інформація про реєстрацію такого законопроєкту, на неї дивилися, «як на божевільну».

«Коли депутати побачили реакцію суспільства, почали трошки більше дізнаватися, що насправді більшість суспільства підтримує законопроєкт, що це не страшно, що небо не впало на землю, вони потрошки починають звикатися. Деякі навіть підходять, кажуть: “Ой, знову ці партнерства. Усе одно ж колись доведеться їх проголосувати, так?” На жаль, це не розв’язує проблеми для тих, на кого цей законопроєкт скерований. Але такий процес лобіювання, він тривалий. За рік всі дізналися, що можна сказати ЛГБТ публічно і нічого не станеться», — сказала Совсун.

Що за законопроєкт?

Законопроєкт №9103 зареєстрували в парламенті 14 березня 2023 року. Ним пропонують запровадити реєстроване партнерство (яке також називають «цивільним») як добровільний сімейний союз двох повнолітніх людей однієї чи різних статей. Воно не вважатиметься шлюбом, а проживання людей однією сім’єю не є реєстрованим партнерством, якщо відповідний союз не зареєстровано.

Після реєстрації партнери можуть набувати статусу близьких родичів, а саме члена сім’ї першого ступеня споріднення одне щодо одного, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом і чи ведуть спільно домашнє господарство.

Автори законопроєкту зазначали, що впровадження реєстрованих партнерств є нагальною потребою. Насамперед щоб захистити права військових, які не можуть офіційно оформити свої стосунки, бо їхні партнери/партнерки однієї з ними статі. У випадках поранення, зникнення безвісти чи загибелі їхні сім’ї та вони самі не мають достатнього юридичного захисту з боку держави, зазначається в документі.

А нейтральний інститут реєстрованих партнерств дозволить врегулювати зв’язок держави з партнерами та партнерками як частиною суспільства, закріпити їхні права й обов’язки. І водночас не потрібно вносити жодних змін до регулювання шлюбних відносин, «що може на цьому етапі бути чутливим для практиків окремих релігійних вірувань».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією