Cейм Латвії не став розглядати у третьому читанні Закон про цивільний союз

У четвер, 20 жовтня, більшістю голосів депутатів Сейму Латвії було вирішено відкласти розгляд у третьому читанні законопроекту про цивільний союз. За виключення цього питання з порядку денного проголосували 42 депутати, проти – 39.

Законопроект, який покликаний врегулювати партнерські відносини, зокрема й ЛГБТ+ парам, уже пройшов два читання. Щоб закон набув чинності, його належить ухвалити також у третьому, остаточному читанні.

Незважаючи на те, що увага суспільства прикута до законопроекту переважно через те, що він легалізує одностатеві відносини, фактично документ стосується всіх людей, незалежно від гендеру та сексуальної орієнтації, які перебувають у громадянському союзі. У документі немає згадки про сексуальну орієнтацію.

Зокрема, у Латвії громадянське партнерство (не зареєстроване у загсі) дуже поширене серед людей будь-якої сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності — на таких людей також поширюватимуться норми нового законопроекту.

Цивільний союз допоможе вирішити практичні проблеми, пов’язані з веденням спільного господарства, розпорядженні спільним майном та розподіл майна, що стає особливо актуальним при розриві відносин. Актуальною темою для цивільних спілок є й оформлення кредитів, оскільки банки зазвичай вимагають інформацію, що підтверджує факт спільного проживання.

При укладанні цивільного союзу сторони несуть взаємний обов’язок дбати і підтримувати один одного, вести спільне господарство відповідно до доходу кожної із сторін. У межах спільного домашнього господарства учасники союзу мають рівні права. У разі розбіжностей сторони прагнуть дійти згоди. У разі потреби сторони можуть звернутися до суду для вирішення спору.

Майнові відносини сторін цивільного союзу припиняються із припиненням громадянського союзу.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією