Бен Гіббонс каже, що досвід конверсійних практик призвів до того, що йому знадобилася терапія протягом понад десяти років.
Практика так званої конверсійної терапії – спроби змінити сексуальну орієнтацію чи гендерну ідентичність людини – набагато поширеніша, ніж вважалося раніше, свідчать нові дослідження.
Бен Гіббонс, якому зараз 38 років, каже, що йому знадобилися роки терапії після того, як старійшина його церкви змушував його викликати в себе блювоту щоразу, коли в нього виникали «нечисті думки», намагаючись змінити його сексуальність.
Він є однією з багатьох людей у ЛГБТ-спільноті, які зазнали так званої конверсійної терапії, причому 31% людей, які взяли участь в нещодавньому опитуванні благодійної організації Stonewall, повідомили про це.
Законопроєкт про заборону конверсійних практик має бути опублікований протягом наступного місяця, як стало відомо BBC.
Бен каже, що його випробування почалися, коли йому було трохи більше 20 років, після того, як його запросили на вивчення Біблії зі старійшиною його церкви.
Спочатку це були нешкідливі релігійні семінари, але Бен каже, що все швидко змінилося, і старійшина почав контролювати його одяг і зачіску, заохочуючи його носити те, що вважалося традиційно чоловічим стилем.
Він каже, що припинив ці сеанси після того, як старійшина почав змушувати його викликати в себе блювоту, даючи йому пробувати гірку рідину щоразу, коли в нього виникали сексуальні думки чи потяги до інших чоловіків.

Бен розповів BBC News, що йому знадобилося більше десяти років, щоб усвідомити, що він зазнав конверсійних практик, попри те, що він жив з депресією та посттравматичним стресовим розладом (ПТСР), оскільки йому було важко змиритися з тим, що з ним сталося.
«Я знав, що те, що відбувається, було погано, я знав, що це була спроба придушити мої почуття, але я не знав виходу, тому я просто якось з цим справлявся», – сказав він.
«Але це мало величезні наслідки.
Я думаю, [церква] думала, що це працює, тому що вони бачили, як зникло моє сяйво, вони бачили, як зникло моє щастя».
Його досвід ставить його в число 17% респондентів опитування Stonewall, які повідомили, що зазнавали молитов інших у спробі змінити їхню сексуальну орієнтацію чи гендерну ідентичність.
Дослідження, проведене Opinium, опитало 2000 людей, які ідентифікували себе як частину ЛГБТК+ спільноти, щодо того, чи зазнавали вони різних практик, спрямованих на зміну або корекцію їхньої сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності.
Результати були зважені, щоб спробувати відобразити погляди ширшої ЛГБТК+ спільноти, включаючи людей різної сексуальності, гендерної ідентичності, раси та здібностей.
У ньому також було розбито різні способи, якими вони зазнавали цих практик, причому деякі зазнавали більше ніж одного типу.
- 17% повідомили, що зазнавали фізичного насильства
- 12% повідомили, що зазнавали псевдонаукових консультаційних сеансів
- 15% повідомили, що їм погрожували бездомністю
- 10% повідомили, що зазнавали екзорцизму
Попереднє урядове опитування 2017 року показало, що близько 2% ЛГБТ-людей зазнавали конверсійних практик, а 5% їх пропонували.
Національне ЛГБТ-опитування мало понад 108 000 респондентів, але в ньому конкретно не запитували про різні типи конверсійної терапії, які вони зазнали.
Його результати спонукали уряд у 2018 році пообіцяти заборону конверсійних практик, але прийняття законодавства кілька разів відкладалося.
Обидва опитування показали, що трансгендерні та небінарні респонденти частіше повідомляли про те, що зазнавали тієї чи іншої форми конверсійної терапії.
Результати дослідження Stonewall свідчать про те, що 38% трансгендерних та небінарних респондентів зазнавали фізичного насильства у спробі змінити їхню гендерну ідентичність.
Демітрі Родрігес, інфлюенсер та активіст у соціальних мережах, каже, що його відправили до церковного табору-інтернату у віці 15 років, який, як він та його родина вважали, був спрямований на покращення його поведінки.
Нещодавно він розповів, що сумнівається у своїй гендерній ідентичності, і каже, що лідери табору сказали йому, що це «сатанинське» і що він є «реінкарнацією диявола». Він також каже, що був свідком екзорцизмів.
«Я досі прокидаюся, плачучи та кричачи, мені досі сняться сни, що це відбувається зі мною зараз», – каже він.
Демітрі каже, що повернувся до свого імені та статі при народженні, доки йому не виповнилося 18 років, і він «знав, що його не зможуть відправити назад» до табору.
Зараз йому 25 років, і він каже, що лише нещодавно зміг розповісти батькам про свій досвід у таборі, що їх «розбило серце».

У лютому тодішня міністерка у справах жінок та рівності Аннеліз Доддс повідомила Комітету з питань жінок та рівності, що законопроєкт про заборону конверсійних практик буде внесено до кінця парламентської сесії цього літа.
Деякі активісти та політики висловили занепокоєння тим, що заборона може криміналізувати батьків, терапевтів чи вчителів за сумніви щодо гендерної ідентичності молодої людини.
Баронеса Кішвер Фолкнер, голова Комісії з питань рівності та прав людини (EHRC), повідомила BBC News, що підтримує заборону, але закон має бути «ретельно розглянутий».
Вона сказала: «Будь-яке законодавство має містити чіткі визначення, щоб охопити шкоду, яку воно прагне запобігти, і гарантувати, що воно не ризикує криміналізувати тих, хто надає належну підтримку та догляд, включаючи законну медичну допомогу.
Запропонована заборона має збалансувати права осіб, які зазнають конверсійних практик, з іншими захистами прав людини, такими як свобода віросповідання та свобода вираження поглядів».
Саймон Блейк, виконавчий директор Stonewall, сказав, що їхнє дослідження показало, що заборону необхідно ввести «якомога швидше».
Він сказав: «Цей законопроєкт стосується заборони конверсійних практик і забезпечення того, щоб неприйнятні практики, які говорять людям, що те, ким вони є, – це неправильно, не мали місця в цій країні.
Йдеться про те, щоб сказати людям, що це неприйнятно».
Представник уряду сказав: «Конверсійні практики є зловживанням – таким діям немає місця в суспільстві, і їх необхідно припинити.
Ми, як і раніше, прагнемо внести законодавство, щоб остаточно заборонити ці зловживання, починаючи з публікації законопроєкту пізніше цієї сесії».