Багатотисячний марш за права ЛГБТ на Прайді 2024 у Коста-Ріці

Тисячі костариканців пройшли маршем вулицями Сан-Хосе на Прайді 2024. Учасники пройшли через Пасео Колон та Авеніда Сегунда і прибули на площу Демократії, де відбувся концерт на завершення заходу.

Учасники несли прапори ЛГБТ-прайду, чудернацькі капелюхи, корони, маски, повітряні кульки та квіти. Багато хто йшов з плакатами, що закликали до припинення упереджень і дискримінації.

“Організатори Великого маршу розмаїття хотіли б подякувати всім за участь, яка значно перевершила всі наші очікування. Ми вважаємо, що це найбільш відвідуваний марш за 15 років проведення цього заходу”, – заявили в PrideCR.

Вони також зазначили, що на марші були присутні 13 делегацій. Серед них були посольства США, Канади, Мексики, Нідерландів, Чилі, а також представники Європейського Союзу.

Представники спільноти вважають, що, незважаючи на досягнутий прогрес, попереду ще довгий шлях до повного дотримання прав ЛГБТ-людей.

“Важливо виходити на марш, тому що ще багато чого треба зробити. Є багато людей, яким некомфортно бути тими, ким вони є. Все ще існує багато репресій, чи то у великому масштабі країни, чи то у маленькому – у мене є члени сім’ї, які є частиною спільноти, і (без цих ініціатив) вони б ніколи не змогли відкритися”, – сказала одна з учасниць маршу.

У той час як любов, прийняття і толерантність широко прославлялися, пролунав сильний і чіткий політичний меседж проти гомофобії, особливо через нещодавні дії уряду.

“Настав час продемонструвати, що уряд не залякає нас, і що чиновники не повинні переслідуватися за підтримку правозахисних організацій”, – заявив представник PrideCR.

Під час закриття маршу Даяна Альварес, президентка Фонду святкування різноманітності (Прайд Коста-Ріка), сказала, що марш, який повинен був бути присвячений святкуванню різноманітності, був заплямований після скасування урядом декларації про культурний інтерес.

Колишній комісар з питань соціальної інтеграції Рікардо Соса Ортіс і колишній міністр культури і молоді Найурібе Гуадамуз були звільнені після підписання декларації про культурний інтерес заходу.

“Це ще раз показує нам, в якому гніті ми живемо під цією адміністрацією, яка прагне змусити нас замовкнути, принизити нас. Але сьогодні, тут і зараз, ми говоримо вам, що нас не змусять замовкнути, нас не підкорять. Історія навчила нас, що в єдності – сила”, – підсумувала Альварес.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар