Азербайджанські правозахисники оскаржать “м’який” вирок убивці ЛГБТ-активіста

Азербайджанські активісти назвали “м’яким та неадекватним характеру злочину” вирок суду, винесений Амруллі Гюльалієву, який зізнався у вбивстві ЛГБТ-активіста Аваза Хафізлі.

Аваз Хафізлі, 24-річний ЛГБТ-активіст та журналіст, був убитий у столиці Баку 22 лютого. У злочині зізнався брат Хафізлі Амрулла Гюльалієв. Він розповів, що прийшов до будинку Хафізлі, щоб зробити йому “останнє попередження”.

“Я сказав йому, щоб він звернув з цього шляху (ЛГБТ-активізму), а він відповів: “Це моє життя, йди займайся своїм…” Тоді я взяв на кухні ніж і напав на нього”, – розповів Гюльалієв під час суду.

За статтею 120.1 КК Азербайджану передбачається покарання як позбавлення волі від 9 до 14 років. Суд фактично призначив мінімальне покарання – 9 років та 6 місяців, не враховуючи факт жорстокості.

Під час суду мати Хафізлі заявила, що насправді його було вбито уві сні, оскільки матрац був просякнутий кров’ю. Також Гюльалієв переслідував свою жертву, яка намагалася врятуватися. І добив її згодом на вулиці. Жертві перерізали горло та кастрували.

Правозахисники, пише “Advocate”, назвали вирок “м’яким та неадекватним характеру злочину“. Юристи оскаржать рішення суду.

Зазначається, що влада заборонила активістам та представникам ЗМІ бути присутніми на судових слуханнях.

Хафізлі був не лише відкритим геєм. Він відверто критикував режим Алієвих та виступав за емансипацію ЛГБТ Азербайджану, який незмінно посідає останнє місце у щорічному “Райдужному індексі” ILGA-Europe з прав ЛГБТК+ на континенті.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією