Зеленський відповів на петицію замінити пам’ятник Катерині II в Одесі на пам’ятник порноактору

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію «В Одесі замінити пам’ятник Катерині ІІ на пам’ятник американському актору Біллі Геррінґтону», яка набрала понад 26 тисяч голосів.

У петиції за авторством Олексія Матвеєва пропонується проєкт пам’ятнику, де порноактор Біллі Геррінґтон буде сидіти за барною стійкою з пляшкою пива.

«Катерина ІІ є контроверсійною історичною постатью що своїми діями завдала великої шкоди Українській державності та культурі. Сам факт встановлення цього пам’ятника був страшною помилкою та кожен день його подальшого існування сигналізує про те що Одеса знаходиться у зоні російського культурного впливу. Настав час це змінити», – йдеться в петиції.

На думку автора, новий пам’ятник стане привабливим туристичним об’єктом та сигналом про підтримку ЛГБТ-спільноти в України. І загалом це «весело та смішно».

У відповіді президент Зеленський зазначив, що встановленням пам’ятників місцевого значення займається місцева влада, тому він звернувся до Одеської міської ради «з проханням розглянути порушені в петиції питання відповідно до компетенції».

«Також у листі до Одеської міської ради мною зазначено про важливість захисту національних інтересів, опрацювання питань щодо очищення громадського простору від об’єктів та пам’яток, що стосуються російської імперської та радянської спадщини, яка закріплює в Україні російські пропагандистські антиукраїнські наративи», – зазначено у відповіді президента.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією