Зеленський попросить уряд розглянути можливість реєстрації цивільних партнерств

Президент Володимир Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням розглянути питання надання можливості реєстрації цивільних партнерств ЛГБТ-людям.

Про це йдеться у відповіді Зеленського на петицію із закликом легалізації одностатевих шлюбів в Україні, яка набрала вже 28 тисяч підписів.

Президент подякував за активну громадянську позицію всім, хто долучився до підписання петиції.

“У сучасному світі рівень демократичності суспільства вимірюється в тому числі через політику держави, спрямовану на забезпечення рівних прав для всіх громадян. Кожен громадянин є невіддільною частиною громадянського суспільства, на нього поширюються всі права і свободи, закріплені в Конституції України. Усі люди є вільними й рівними у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними”, – йдеться у відповіді Зеленського.

Президент нагадав, що, згідно із Сімейним кодексом, сім’я є первинним та основним осередком суспільства, й складають її особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

“За Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. В умовах воєнного або надзвичайного стану Конституція України не може бути змінена. Водночас Уряд напрацьовував варіанти рішень стосовно легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства в рамках роботи з утвердження та забезпечення прав і свобод людини”, – заявив Зеленський.

Мін’юст був зобов’язаний розробити та подати до парламенту законопроєкт про цивільні партнерства, зокрема й для ЛГБТ-людей, ще до 2020 року, однак посадовці не зробили цього.

Наприкінці 2018-го заступник міністра юстиції Сергій Петухов заявляв, що ініціативи щодо цивільного партнерства не розроблятимуть через невдоволення місцевих депутатів, які за декілька років ухвалили низку однотипних рішень з гомофобними закликами до позбавлення прав ЛГБТ-українців.

Хвиля ухвалень гомофобних петицій “на захист традиційної сім’ї” в регіонах тривала до 2019-го. За цей час, до прикладу, у Сумах депутати декілька разів зверталися до президента, Кабміну, парламентарів та РНБО спочатку з проханням вилучити з Трудового кодексу та інших документів чи проєктів законів будь-яке згадування про “сексуальну орієнтацію” та “ґендерну ідентичність”, а згодом захистити інститут сім’ї.

Через заборону укладати партнерства або брати шлюб гомосексуальні українці позбавлені низки прав, які мають гетеросексуальні пари, зокрема не можуть розв’язувати питання спадщини, користування спільно надбаним майном або його розподілу в разі розлучення. Не мають партнери й права ухвалювати медичних рішень за кохану людину. Ці питання стали особливо гостро стояти під час повномасштабного російського вторгнення, до чого й апелювала авторка петиції.

Нагадаємо, за шість останніх років в Україні в півтора раза скоротилася кількість тих, хто негативно ставиться до ЛГБТ, – з 60,4% до 38,2%, а також учетверо зросла кількість тих, хто ставиться до ЛГБТ позитивно, – з 3,3% до 12,8% та в півтора раза тих, хто ставиться байдуже, – з 30,7% до 44,8%.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією