Арабські поліцейські ловлять ЛГБТ у додатках для знайомств

Про це йдеться в новій доповіді “Human Rights Watch”

У Північній Африці та на Близькому Сході представники ЛГБТК-спільноти зазнають переслідувань з боку силовиків у додатках для знайомств. Про це повідомляється в доповіді правозахисної організації «Human Rights Watch».

Використання фейків поліцейськими

Автори доповіді опитали 90 представників ЛГБТК-спільноти, які зазнавали нападок в Інтернеті, а також 30 експертів, включаючи юристів у галузі цифрового права. Задокументовано 45 випадків довільного арешту представників ЛГБТК-спільноти.

Згідно з опублікованою доповіддю, в Єгипті, Йорданії, Лівані та Тунісі представники ЛГБТК-спільноти переслідуються силовиками на підставі їхньої активності в соцмережах та присутності у додатках для знайомств. Все це призводить до тортур і здирств по відношенню до ЛГБТК-персон.

Так, наприклад, в організації задокументували 20 випадків, коли правоохоронці створювали собі фейкові профілі в додатках для знайомств. Подібне було помічено у «Grindr» та «Facebook». Крім того, було зафіксовано ще 17 випадків здирництва з використанням аналогічних додатків.

«[Поліція] відвела мене у «відділення моральності» і тримала до 4 ранку в крихітній кімнаті без їжі та води. Вони забрали мій телефон та речі. Коли вони повернулися з поліцейським звітом, я з подивом побачив, що хлопець, з яким я познайомився на Grindr, є одним із поліцейських», — розповів Язід, 27-річний гей з Єгипту.

Створення компромату

У 26 випадках соцмережі використовувалися, щоб опублікувати інформацію, що компрометує, про представників ЛГБТК-спільноти і таким чином нашкодити їм. Через подібне люди втрачали роботу, були змушені тікати з власної країни, або зазнавали насильства з боку близьких чи суспільства.

Деякі респонденти розповіли, що іноді поліцейські завантажували ЛГБТК-додатки для знайомств, завантажували туди фотографії затриманої людини і фабрикували розмови з іншими людьми. Це робилося для того, щоб виправдати їхнє затримання.

«Вони взяли мій телефон та почали надсилати людям повідомлення, потім вони робили скріншоти цих розмов, а також скріншоти з моєї фотогалереї. Вони брали фотографії та відео, де я нафарбована, і використовували їх як докази проти мене.

Ще вони переглядали мої чати в WhatsApp і вивчали існуючі контактні дані, щоб заманити в пастку моїх друзів», – розповіла Амар, 25-річна трансгендерна жінка з Йорданії.

При цьому багато із затриманих розповіли, що їм відмовляли у доступі до адвоката, а також змушували підписувати «вимушені зізнання». Більше того, поліцейські регулярно виявляли насильство до затриманих. Трансгендерних жінок часто тримали у чоловічих камерах, де вони зазнавали знущань. У Єгипті одна трансгендерна жінка розповіла, що протягом 13 місяців вона неодноразово зазнавала сексуального насильства в поліцейській дільниці.

У «Human Rights Watch» роблять висновок, що влада арабських країн інтегрувала існуючі технології в роботу правоохоронних органів. Таким чином, цифрові платформи стали інструментами для репресій з боку держави.

Вони закликають чинну владу арабських країн припинити переслідування ЛГБТК-спільноти як в інтернеті, так і наживо. Крім того, у доповіді наголошується, що компанії соцмереж несуть корпоративну відповідальність за захист приватного життя ЛГБТК-користувачів. В організації вважають, що існуючі платформи повинні покращити модерацію контенту, що публікується, особливо арабською мовою.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією