Анти-транс активісти протестують проти забігу Parkrun через питання транс-інклюзії

Анти-транс активісти влаштували протест проти забігу Parkrun в Манчестері через те, що до участі в ньому допустили транс-жінок, незважаючи на те, що це неконкурсний громадський захід, відкритий для всіх бажаючих.

Parkrun – це серія п’ятикілометрових забігів для бігунів і ходоків, які проходять у більш ніж 20 країнах світу. На відміну від офіційних забігів, Parkrun – це “все про інклюзивність і благополуччя”, йдеться на його сайті. Основна увага приділяється тому, щоб “якомога більше людей змогли відчути себе частиною справжньої місцевої громади”.

Однак це не завадило Мережі захисту прав жінок Великого Манчестера прийти в суботу (30 вересня) на Parkrun у Хітон-парку, щоб висловити протест проти участі в ньому трансґендерних жінок.

У відео, розміщеному на X, колишньому Twitter, жінка з Мережі захисту прав жінок заявила, що це “дуже несправедливо”, що Parkrun дозволяє трансґендерним жінкам бігати, ходити або бігати підтюпцем разом з їхніми місцевими громадами.

Вона продовжила стверджувати, що на заході була “велика підтримка” їхньої транс-ексклюзивної позиції, але сказала, що ті, хто погодився, “не можуть бути зняті на камеру з різних причин”.

Група одразу ж зіткнулася з критикою на X, де люди запитували, чому група характеризує Parkrun як “спорт”, коли насправді це громадський захід.

“Але ж Parkrun – це не спорт? Це ж пробіжка в парку”, – відповів один з користувачів X. “У Parkrun не можна перемогти”.

Інший зазначив, що Parkrun “не є перегонами” і тому “будь-хто може взяти в ньому участь”.

Група Speak Out Sister, яка проводить кампанії за інклюзивний фемінізм і визволення, написала на X: “Нове визначення “зрадника”, очевидно, вважає, що організатори веселого забігу повинні бути змушені робити секс-тестування, як ніби це Олімпійські ігри. Чи може хтось пригадати, коли почуття міри було поширеним?”

У дописі на своєму сайті, де детально описується політика щодо статі та гендеру, Parkrun зазначає, що його забіги – це “громадські, соціально орієнтовані заходи з фізичної активності, що проводяться з метою покращення громадського здоров’я”.

У дописі пояснюється: “Вони не є атлетичними або спортивними змаганнями, які регулюються національними та міжнародними федераціями. Це має наслідки для категоризації учасників та оцінювання їхніх виступів”.

Parkrun заявляє, що класифікує людей “на основі гендеру, а не приписаної статі”, і каже, що такий підхід відповідає їхньому ідеалу “неконкурентної соціально орієнтованої фізичної активності”.

У 2019 році Parkrun змінив свої реєстраційні форми, щоб люди могли позначити свою стать як “чоловіча”, “жіноча” або “волію не вказувати”. У більшості країн учасники можуть зазначити, що вони мають “іншу гендерну ідентичність”, однак це не скрізь доступно через “юридичні, культурні та/або захисні причини”.

Хоча Мережа захисту прав жінок Великого Манчестера, вочевидь, хоче, щоб Parkrun перевіряв жінок, щоб переконатися, що вони були приписані до жіночої статі при народженні, веб-сайт Parkrun вказує на те, що для волонтерів було б недоречно і непрактично “вимагати докази або виносити рішення про дійсність гендерної ідентичності людини”.

Протест відбувся через кілька місяців після того, як Сін Лонгторп, трансгендерна жінка, була публічно очорнена Daily Mail після того, як вона прийшла першою у своєму місцевому Parkrun в Уельсі.

У розмові з PinkNews Лонгторп охарактеризувала статтю в Daily Mail, в якій стверджувалося, що вона “розбила вщент” попередній жіночий рекорд, як “дуже погану журналістику або навмисну спробу ввести в оману”.

Вона зазначила, що категорія, яку вона “побила”, насправді належить до категорії жінок 45-49 років, і що інша жінка побила її час у той день більш ніж на дві хвилини.

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією