Англіканська церква визначила, як благословлятиме ЛГБТ-пари

Англіканська церква вирішила не проводити обряд вінчання для одностатевих пар, проте вирішила, що такі спілки зможуть отримати благословення церкви, йдеться у повідомленні на сайті церкви. Релігійна організація розповіла, як бачить ці ритуали.

“Формальне вчення англіканської церкви, викладене в канонах та затверджених літургіях, про те, що шлюб – це святий союз, який укладається між одним чоловіком та однією жінкою на все життя, не зміниться”, – йдеться у повідомленні.

Однак одностатеві пари зможуть розраховувати на організацію служби, під час якої будуть прочитані “молитви посвячення, подяки чи Божого благословення“.

Благословення громадянських одностатевих шлюбів буде добровільним для духовенства, що дозволить тим, хто виступає проти таких шлюбів з богословської точки зору, відмовитись від проведення обряду. Пропозиція, схвалена єпископами цього тижня, буде представлена керівному Генеральному Синоду церкви, який збереться наступного місяця в Лондоні.

Внутрішньоцерковна дискусія про одностатеві шлюби та вінчання в церкві точилася з 2017 року, йдеться на сайті церкви. Пропозиції, які єпископи погодили, були розроблені слідами конференції англіканських єпископів з усього світу, що відбулася минулого року.

“Під час тієї дискусії архієпископ Кентерберійський ясно дав зрозуміти, що більшість церков англіканської громади продовжують підтримувати традиційне вчення про шлюб, але деякі вже прийшли до іншого погляду на сексуальність людини “після довгих молитов, глибокого вивчення та роздумів про шлюб та розуміння людської природи”, – йдеться у повідомленні.

Єпископи англіканської церкви також планують опублікувати листа, в якому вони принесуть свої вибачення ЛГБТ-спільноті “за довгі роки відкидання” та ворожості церкви стосовно них. Церква пообіцяла опублікувати докладнішу інформацію про обряд для одностатевих пар 20 січня.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією