Допомогли ЛГБТ та молоді мами. Facebook і Instagram більше не видалятимуть фото оголених жіночих грудей

Після низки скандалів, консультативна рада Meta ухвалила, що колишня політика порушувала права жінок, трансгендерів та небінарних людей на самовираження.

Перше невдоволення політикою Meta щодо публікації фото грудей було відзначено близько 10 років тому. Тоді жінки, що годують грудьми, влаштували протест біля офісу Facebook в Пало-Альто, США, через те, що соцмережа видаляла їхні фотографії.

Протестувальники були обурені тим, що їхні знімки прирівняли до порнографії. Керівництво соціальної мережі відбилося від цих звинувачень, заявивши, що видаляються лише фото сосків, а зображення з грудним годуванням підпадають під модерацію лише у разі масових скарг.

Через роки наглядова рада Meta закликала до перегляду правил компанії, що забороняють пулікацію зображень жінок з оголеними грудьми.

17 січня група вчених, політиків та журналістів, які консультують компанію щодо політики модерації контенту, рекомендувала Meta змінити свої стандарти щодо наготи, «та виробити чіткі критерії, що відповідають міжнародним стандартам у галузі прав людини».

Цьому рішенню передував ще один скандальний інцидент. Цього разу було видалене фото небінарної трансгендерної пари. На знімках вони позують топлес, але з прикритими сосками.

Фотографії пари були видалені після скарг користувачів. Проте їхні власники оскаржили рішення, і врешті-решт публікацію повернули.

На думку наглядової ради, нинішня політика «заснована на бінарному погляді на стать і відмінності між чоловічим і жіночим тілом», що робить правила, що забороняють оголення грудей, «неясними», коли йдеться про інтерсексуальних, небінарних і трансгендерних користувачів.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією