Johnson & Johnson визнала провал випробувань вакцини від ВІЛ

Johnson & Johnson заявила, що припиняє глобальне випробування вакцини проти ВІЛ на пізній стадії після того, як щеплення було визнано неефективним для запобігання інфекціям. Про це повідомляє GxP News із посиланням на Reuters.

Провал випробування знаменує собою ще одну невдачу в пошуках вакцини проти вірусу, який, як відомо, швидко мутує і знаходить унікальні способи обійти імунну систему, і стався більш як через рік після того, як інша вакцина проти ВІЛ від J&J провалила дослідження, зазначає видання.

“На жаль, це не той результат, на який ми сподівалися. Розробка безпечної та ефективної вакцини проти ВІЛ була серйозним науковим завданням, але ми зробимо уроки з цього дослідження і продовжимо рухатися вперед”, – сказав представник Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NIAID), партнера J&J у дослідженні.

Випробування включало введення двох різних типів щеплень, у яких використовується вірус, що викликає застуду, для доставки генетичного коду ВІЛ, що розповсюджується протягом чотирьох відвідувань вакцинації на рік. J&J використовувала аналогічну технологію для вакцини проти COVID-19.

Дослідження, яке розпочалося у 2019 році, проводилося на більш ніж 50 об’єктах та включало близько 3 900 геїв та трансгендерів – груп, які вважаються вразливими до інфекції.

Інший партнер J&J, Мережа випробувань вакцини проти ВІЛ (HVTN), сказав, що вакцина тестувалася лише на людях, які не приймали передконтактну профілактику, лікування для запобігання інфекціям. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в 2021 році близько 650 тисяч людей померли від причин, пов’язаних з ВІЛ, тоді як 1,5 млн. заразилися цією інфекцією. Наразі проводяться випробування різних кандидатів на вакцину проти ВІЛ, у тому числі від Moderna, HVTN та NIAID.

Так, наприклад, повідомлялося, що перша фаза випробувань нової вакцини проти ВІЛ дала позитивні результати 97% реципієнтів.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією