Американський журналіст заявив, що його затримали на чемпіонаті світу-2022 у Катарі через футболку з ЛГБТ+ символікою
Попри обіцянки організаторів про безпечність футбольного мундіалю-2022 для ЛГБТ+ спільноти та їхньої підтримки, учасники події вкотре стикаються з проблемами.
На чемпіонаті світу-2022 з футболу серед чоловіків, що триває в Катарі, трапився черговий інцидент, пов’язаний із символікою ЛГБТ+ спільноти. Як повідомив американський журналіст Ґрант Вол на своїй сторінці у Twitter, його затримали правоохоронці перед матчем першого туру між збірними США та Вельсу через футболку з веселковою символікою.
Вол стверджує, що його відмовилися впускати на стадіон зі словами: “Ви маєте перевдягнутися. Це заборонено”. Про подібні інциденти, зокрема конфіскацію символіки, повідомляли й інші відвідувачі матчу. Хоча на трибунах під час гри Англії та Вельсу були присутні глядачі у веселкових футболках.
Just now: Security guard refusing to let me into the stadium for USA-Wales. “You have to change your shirt. It’s not allowed.” pic.twitter.com/TvSGThMYq8
Пізніше журналіст написав, що з ним “усе гаразд” і він врешті потрапив до медіацентру в тій самій футболці. За словами Вола, його утримували впродовж 25 хвилин, відібрали телефон та вдавалися до насильства, зокрема криків. Один із охоронців, як стверджує Вол, назвав його футболку “політичною”.
Згодом його відпустили та перепросили за інцидент, пояснивши, що насправді намагалися “захистити” його від інших фанів, які могли б негативно відреагувати на футболку.
“Представники що ФІФА, що Федерації футболу США публічно запевнили мене в тому, що веселки на футболках та прапори не будуть проблемою на чемпіонаті світу в Катарі, – зазначив американець. – Проблема в тому, що вони не контролюють цей чемпіонат світу. Це робить катарський режим”.
Що відбувається з правами ЛГБТ+ людей та їхньою підтримкою в Катарі
Наразі одностатеві стосунки є криміналізованими в Катарі, що стало однією з причин, чому вибір Катару як місця проведення чемпіонату світу зазнав масової критики.
Напередодні турніру британський активіст Пітер Тетчел був затриманий у Досі через одиночний пікет на підтримку ЛГБТ+ спільноти. Він звинуватив організаторів чемпіонату в гомофобії та насильстві над квір-людьми.
На підтримку ЛГБТ+ спільноти також планували виступити й футболісти. Низка європейських збірних анонсувала, що їхні капітани гратимуть на чемпіонаті з веселковими пов’язками з написом “One Love”, проте незадовго до початку турніру стало відомо, що ФІФА не дав дозволу на їхнє використання. Це означало, що футболістам могли загрожувати спортивні санкції, зокрема автоматичні жовті картки.
Замість райдужних пов’язок організатори запропонували іншу: з написом “Ні – дискримінації”, де слово “дискримінація” написано дрібним шрифтом.
Натомість пов’язку “One Love” вдягнула британська журналістка BBC Sport і колишня футболістка Алекс Скотт.
Крім того, через вимогу ФІФА збірна Бельгії вимушена змінити дизайн виїзної форми. Бельгійцям наказали прибрати з футболок слово “любов”, яке знаходиться на внутрішній стороні коміра.