Афіши Единбурзького фестивалю квір-артистів піддались неодноразовому вандалізму

Плакати з рекламою виступу квір-артистів на Единбурзькому фестивалі Fringe були зірвані, при цьому вважається, що вандалізм мотивований анти-ЛГБТК+ фанатизмом.

Моновистава Сари Еліс Шулл «У щось вірити» («Something To Believe In») йде в театрі theSpace on the Mile і зосереджується на її досвіді навчання в католицькій школі для дівчат в Кентуккі, де вона «була змушена примирити свою незаперечну квір-культуру з релігією, яка її виховала».

У неділю (18 серпня) Шулл опублікувала в Instagram відео, зняте режисером виставки Ерін Рейнольдс, на якому видно, як троє людей знімають один з плакатів, а потім згинають його навпіл і кидають за стіну.

Дизайн плакату, який, за словами Шулла, команда «абсолютно любить» і «дуже пишається», створила Ліела Кроссет (Liela Crosset), і на ньому зображений Ісус на хресті, одягнений у форму школярки, з райдужним значком на блейзері.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Something to Believe In (@somethingtobelievein_show)

Шулл розповіла PinkNews, що це не перший випадок пошкодження реклами шоу, але раніше відповідальних за це вандалів ловили на гарячому.

За словами Шулл, це «відстій», тому що, як і багатьом іншим артистам на Фрінджі, їй довелося заплатити чималі гроші за друк плакатів. Однак вона вдячна, що це «лише плакат» і ні на кого не напали.

«На жаль, все ще відбуваються фізичні акти насильства проти ЛГБТК+ спільноти, особливо проти людей, які не схожі на мене – які не білі, які не цисгендерні. «Це було б… жахливо».

«Зрештою, це просто плакат. Це відстій, я б хотіла, щоб цього не відбувалося, але я рада, що це не щось більш жорстоке. Я рада, що це не те, що відбувається з людьми».

Вандалізм здається Шулл дивним, тому що вона відчуває, що на Фрінджі є вистави, які ця група людей може вважати більш «недоречними або проблемними», ніж її власні – не те, щоб вона вважала ці вистави або їхні постери проблемними.

«Я думаю, що у цих людей є проблема, і мені це просто смішно, тому що цей плакат досить стриманий, а [моя вистава] про те, як бути квір, вирости в католицькій школі, в католицькій громаді і відкинути це. Зрештою, це вселяє надію.

«Шоу називається «У щось вірити», тому що я прошу вас у щось повірити. Це не обов’язково має бути організована релігія – я припускаю, що це не організована релігія – але я думаю, що їм може сподобатися шоу більше, ніж вони можуть собі уявити, якщо вони дійсно прийдуть на нього подивитися».

Для Шулл вандалізм є частиною більш широкої тенденції, яка «викликає занепокоєння, а не здивування, і відповідає тому, що відбувається в політиці в США і, ймовірно, також тут, у Великобританії».

Вона продовжила:

«Я говорю про це в шоу. Я говорю про те, що суміш, особливо в США, релігії та уряду є дуже небезпечною. Знову ж таки, ви обов’язково повинні вірити в щось, незалежно від того, чи це релігія, чи ні, але це відстій, тому що Америка перебуває під сильним впливом християнства і під сильним впливом консервативного християнства.

«Я не думаю, що ми іноді усвідомлюємо, але цей вплив поширюється на інші частини світу, тому що Америка має тенденцію робити це, поширюватися на інших людей таким чином».

У минулому, безумовно, було більше відкритої ненависті до «квір-людей, кольорових людей, людей, яких суспільство вважає іншими або маргіналізованими», але сьогодні, коли ми «відійшли від цього», це означає, що «певні політики в Сполучених Штатах відчувають, що їм дозволено бути голоснішими, ніж вони були», – продовжує Шулл.

«Я не думаю, що ненависть коли-небудь зникла. Вона стала трохи кращою, але зараз люди говорять про неї дуже голосно і відчувають, що мають право діяти таким чином – особливо по відношенню до трансгендерних людей, до драг артістів.

«Можливо, частина проблеми з плакатом полягає в тому, що Ісус одягнений у форму школярки, і люди роблять з цього приводу певні припущення».

Шулл описала своє шоу як смішне, але «дуже збалансоване… дуже особиста історія, яка, я знаю, може стосуватися багатьох людей, особливо тих, хто є жінкою, або тих, кому приписали жіночу стать при народженні, і хто трохи пізніше дізнається, що вони квір, і як з цим жити, і як звільнитися від пут провини і сорому, які накладає на тебе релігія».

Представник Единбурзького фестивалю Fringe Society розповів PinkNews: «Ми підтримуємо зв’язок з постраждалою артисткою і поінформували поліцію Шотландії. На даний момент ми не можемо надати подальших коментарів».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар