Адміністративний районний суд Латвії визнав вже 39 одностатевих пар

Адміністративний районний суд Латвії досі визнав наявність сімейних стосунків у 39 одностатевих парах, розповіла Латвійському радіо суддя суду Ліга Біксінієце-Мартинова.

Загалом на сьогодні до суду подано 63 клопотання про встановлення сімейних стосунків, у 39 справах ухвалено рішення. Уряд, який названо відповідачем у цих справах, не оскаржив жодного з рішень.

Суддя визнала, що державі необхідно організувати правове регулювання одностатевих пар так, щоб для всіх були чіткі правила.

Раніше представник об’єднання ЛГБТ та їхніх друзів “Мозаїка” Каспар Залітіс розповів агентству LETA, що пари звертаються до суду для встановлення наявності сім’ї в їхніх стосунках.

Така модель дій стала використовуватися після остаточного рішення департаменту в адміністративних справах Верховного суду від 2021 року, яким він скасував рішення Адміністративного районного суду та направив на новий розгляд справу, в якій одностатева пара судиться з державою за юридичне визнання сім’ї.

Суд встановив, що наразі в країні відсутні норми у сфері реєстрації стосунків між одностатевими парами, тож, як зазначив Верховний суд, доки законодавець не ухвалив відповідні правові норми, суди можуть своїми ухвалами встановлювати, що стосунки конкретних осіб можуть бути визнані сімейними відносинами у розумінні статті 110 Конституції, і такі судові рішення заміняють державну реєстрацію сімейних відносин, а також можуть бути визнані сімейними відносинами в сенсі статті 110 Конституції, і такі судові рішення замінюють державну реєстрацію цих відносин.

За словами Залітіса, наразі в Латвії немає інших способів офіційно визнати стосунки пари сім’єю.

Як повідомлялося, до Сейму подано законопроєкт про цивільний союз, але поки що він не отримав політичної підтримки.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією