24 травня – Міжнародний день видимості пансексуальності та панромантичності
Вчора ми відзначали Міжнародний день видимості пансексуальності та панромантичності. Про це сповіщує КиївПрайд.
Цей день присвячений підтримці та підвищенню обізнаності про ці дві ідентичності, які не завжди отримують достатню увагу та розуміння.
Пансексуальні люди відчувають сексуальний потяг до людей будь-якої статі чи гендерної ідентичності. Панромантичні люди відчувають романтичний потяг до людей будь-якої статі чи гендерної ідентичності. Також пансексуальність описують як тип сексуальності, при якому гендерна ідентичність або стать партнерів_ок в принципі не важлива для людини.
Пансексуальний прапор з трьома смугами – рожевою, жовтою та блакитною – набув популярності у 2010ті роки. Рожева смуга означає цікавість до жінок, блакитна – до чоловіків, а жовта – до всіх, хто не є чоловіками або жінками (тобто до всього небінарного різноманіття та інтерсекс людей).
Пансексуальність не є біфобною, вона співіснує з бісексуальністю на рівних, адже гендерних ідентичностей більше, ніж дві, а стать – це спектр. Ви можете обрати для себе будь-яку з цих назв, яка вам більше підходить, щоб описати свою сексуальність.
Серед відомих людей, що зробили камін-аут як пансексуальні або панромантичні – Демі Ловато, Майлі Сайрус, Кара Делевінь, Тесс Холідей, ДжоДжо Сіва, Брендон Урі, Yungblud і багато інших.